XXVI Niedziela zwykła – 29 września 2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej.
  2. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy od wtorku 1 października, nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętych będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00.
  4. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 2 października o godz. 19.15. Będzie to cykl ok. 10 cotygodniowych spotkań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relacje z Panem Bogiem, może mają wątpliwości w wierze albo po prostu chcą usłyszeć Dobrą Nowinę.
  5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  6. W środę po Mszy wieczornej o godzinie 18.45 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w sali przy zakrystii.
  7. W tym tygodniu patronują nam:

– 30 IX – św. Hieronim. Kapłan i Doktor Kościoła;

– 1 X – św. Teresą od Dzieciatka Jezus, dziewicę i doktora kościoła;

– 2 X – św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała;

– 4 X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła;

– 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

1. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe – na opłacenie części wymiany rur centralnego ogrzewania w podziemiach kościoła.