XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Na nabożeństwa październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.30.
  2. Dziś XIX Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Wstańmy chodźmy”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Fundacja zaprasza również na koncert, transmitowany przez TVP 1 dzisiaj o godz. 18.20.
  3. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

wtorek – Św. Teresy z Avila,

środę – Św. Jadwigi Śląskiej,

czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego.

  1. W piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  2. W sobotę, 19 października przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. Przyjmujemy wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  4. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym
About the Author