XXIV Niedziela zwykła – 22 września 2019 r.

XXIV Niedziela zwykła – 22 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 17.15 w sali przy zakrystii. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
  2. Jeszcze przez najbliższe tydzień zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych i młodzieży od klasy 1 liceum do sakramentu bierzmowania. .
  3. Chcemy poinformować, że po wakacjach rozpoczynamy ponownie ewangelizację po domach. Osoby upoważnione do głoszenia ewangelii rozpoczną odwiedzanie parafian. Maja ze sobą upoważnienie wystawione przez nasza parafie. Bardzo prosimy o przyjęcie tych osób.
  4. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 2 października o godz. 19.15. Będzie to cykl ok. 10 cotygodniowych spotkań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relacje z Panem Bogiem, może mają wątpliwości w wierze albo po prostu chcą usłyszeć Dobrą Nowinę.
  5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  6. W tym tygodniu patronują nam:

– 23 IX – św. ojciec Pio z Petrelciny, kapłan

– 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, patron Warszawy, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

– 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

– 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech.

About the Author