XXII Niedziela zwykła 3 września 2017r.

XXII Niedziela zwykła 3 września 2017

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30. Poprzedzi je spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca o godz.16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

2. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w dniu 4 września, w poniedziałek o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Jest też możliwość uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00. Spowiedź tego dnia pół godziny przed każdą Mszą świętą.

3. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

4. Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. Niedzielne Msze święte pozostają bez zmian. Dzieci zapraszamy zwłaszcza na Mszę o godz. 10.30, a młodzież na godz. 18.00. W dni powszednie wraca Msza święta o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej i o świętość wszystkich już powołanych.

6. Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do piątku przez cały dzień.

7. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Główna suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kanonika dr Marka Przybylskiego, dyrektora wydziału katechetycznego naszej kurii, a kiedyś wikariusza naszej parafii o godz. 18.00. Tego dnia też dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. Odnowimy też tego dnia na wszystkich Mszach świętych Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej polskiej tradycji święto Narodzenia NMP znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony i całą naszą rodzinę parafialną, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

8. W piątek, 15 września po Mszy świętej o godz.18.00 rozpoczyna się przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas trzecich szkoły gimnazjalnej i starszej. Na Mszę i spotkanie zapraszamy także rodziców kandydatów do bierzmowania.

9. Przez trzy najbliższe tygodnie zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.

10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Święty Krzyż w dniu 16 września, proszone są w najbliższym tygodniu o podanie peselu i opłatę za wyjazd.

11. W sobotę, 9 września o godz. 9.00 zapraszamy do kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej na projekcję filmu pt. Misja.

12. Również w sobotę o godz. 11.00, w sali przy kościele odbędzie się turniej rodzinny w ping-ponga o puchar proboszcza. Zgłoszenia rodzinnych zespołów( rodzic i dziecko) w zakrystii lub kancelarii.

13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Aniela Mikołajew. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Gromadźmy się jak najczęściej w naszym parafialnym sanktuarium, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.