XIII Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.

 

XIII Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Na czas wakacji, tj. do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 8.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Spowiedź w pierwszy piątek od 15.15 do 18.00.

5. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian, zwłaszcza odwiedzanych w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca.

6. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

6. W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach;
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.
    7. Tydzień temu w archikatedrze warszawskiej Pani Bożenna Obuszyńska, nasza parafianka, kierująca pracami Caritas, otrzymała z rąk kardynała Kazimierza Nycza odznaczenie Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Cieszymy się i gratulujemy, zachęcając do wolontariatu w parafialnej Caritas. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
    8. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży. 

9. Porady prawne w lipcu wyjątkowo w drugi i trzeci piątek miesiąca, w godz. 17.00 – 18.00, w kancelarii parafialnej.

10. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Krystyna Śmiejan i śp. Sabina Szczygielska. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Błogosławionej niedzieli, udanych wakacji i urlopów.

About the Author