Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (12 niedziela zwykła) – 24.06.2018 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

(XII Niedziela zwykła) 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

3. Zgodnie z decyzją naszego ordynariusza, ks. Kardynała Kazimierza Nycza, dzisiaj na Mszy świętej o godz. 13.30 nastąpi obrzęd wprowadzenia, tzw. instalacja nowego proboszcza. Jest nim ks. prałat Paweł Bekus. Nowym wikariuszem będzie ks. Kamil Kiełpikowski, przywitamy go 26 sierpnia. Przyjmijcie ich otwartym sercem.

4. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również dzień imienin naszego ks. Pawła. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik;
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

    6. Na czas wakacji, tj. od 25 czerwca do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 8.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian.

7. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczałem przez ostatnie cztery lata, będąc proboszczem par. Narodzenia NMP na Lesznie, dziękując za Was i przepraszając za wszelkie uchybienia, informuję, że od 1 lipca podejmuję posługę jako proboszcz par. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Ks. Paweł Zaręba, nasz wikariusz, któremu jeszcze raz dziękuję za gorliwą i oddaną pracę, od 26 sierpnia przechodzi do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie.

Błogosławionej niedzieli. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

About the Author