XI Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwca 2018 r.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2.Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

3. Trwają zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

4. W piątek, 22 czerwca o godz. 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli , wychowawców i katechetów, rodziców i dziadków na Mszę świętą, na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękowali za kolejny rok edukacji i prosili o błogosławieństwo na czas wakcji.

5. W sobotę, 23 czerwca, wyruszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik. Wyjazd o godz. 6.00.

6. Także 23 czerwca, po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżywania Dnia Ojca u Najświętszej Matki. W programie konferencje najlepszych mówców( bp. Ryś, p. Pulikowski i p. Guzewicz), Eucharystia, modlitwa i zawierzenie rodzin. Szczegóły na stronie internetowej: oblezenie.mezczyzni.net

7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie, jest jednym z patronów ministrantów.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas.

11. Zgodnie z decyzją naszego ordynariusza ks. Kardynała Kazimierza Nycza, przyszła niedziela będzie ostatnią, mojej posługi w parafii Narodzenia NMP. Na Mszy świętej o godz. 13.30 nastąpi przedstawienie, tzw. instalacja nowego proboszcza. Posługę swoją w naszej parafii kończy także pod koniec wakacji nasz wikariusz ks. Paweł, któremu wyrażam wielką wdzięczność, za piękną, ofiarną, gorliwą pracę, życząc wszelkiego dobra na nowej parafii. Kończy się także czas praktyk kl. Alberta. Dziękując także za gorliwą posługę życzymy rychłych święceń i czekamy na prymicje.

12. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Halina Wichrowska, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele, w środę 20 czerwca o godz. 11.00. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…