X niedziela zwykła- 10 czerwca 2018 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w naszym kościele, w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

4. Dzisiaj o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyży w Warszawie pod hasłem „ Polska Rodziną Silna” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

5. Rocznicę pierwszej Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 17 czerwca na Mszy świętej o godz. 10.30. Spowiedź przed rocznicą i próba w sobotę, 16 czerwca o godz. 10.00.

6. Trwają zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

7. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Także 23 czerwca, po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżywania Dnia Ojca u Najświętszej Matki. W programie konferencje najlepszych mówców, Eucharystia, modlitwa i zawierzenie rodzin. Szczegóły na stronie internetowej: oblezenie.mezczyzni.net

9. Tydzień temu, w Święto Dziekczynienia wspieraliśmy ukończenie budowy i upiększenie światyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na ten cel zebraliśmy 949,80 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem;
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
About the Author