IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Centralna Msza święta, z udziałem biskupów, zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Wcześniej, od 8.00 do 12.00. z placu Piłsudskiego do Wilanowa przejdzie procesja z relikwiami świętych. W tym roku dziękujemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny i za ludzi tego czasu: św. Jana Pawła II, Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, św. Faustynę i tysiące innych. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na upiększenie i dokończenie budowy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła podążamy codziennie po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek 7 czerwca obrzędem błogosławieństwa wianków.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której trzej nowo wyświęceni kapłani udzielą nam prymicyjnego błogosławieństwa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyzy w Warszawie pod hasłaedm „ Polska Rodziną Silna” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

8. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w naszym kościele o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

9. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

10. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.                                                                                                                             

12. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 18.00 gościć będziemy Warszawski Chór Polonia, który zadba o oprawę muzyczną. Po Mszy świętej koncert. Wstęp wolny.

13. W poniedziałek, 4 czerwca po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Akcji Katolickiej w sali w podziemiach plebanii.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Krzyważnia, stanu wolnego z par. św.Ojca Pio w Warszawie i Marta Jachymek, panna z naszej parafii-zapowiedź 2.

15. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Anna Sławomira Kara. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author