Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (ósma zwykła) – 27 maja 2018 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

(VIII niedziela zwykła) – 27 maja 2018 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. Dzisiaj o godz. 16.45 w salce przy zakrystii spotkanie Bractwa Szkaplerznego, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz.16.00 po uroczystych nieszporach wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji i ze śpiewem na ulice naszej parafii, złożyć świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa. Trasa procesji do czterech ołtarzy będzie następująca: wyjście głównymi drzwiami od Alei Solidarności, chodnikiem w prawo wzdłuż posesji kościelnej i dalej wzdłuż posesji żłobka przy ul. Nowolipie 15A, następnie w prawo w wewnętrzną ulicę i dalej wzdłuż ulicy przy posesji żłobka do ul. Karmelickiej, drogą wewnętrzną do bloku Al. Solidarności 78A przy Operze Kameralnej, dalej wzdłuż bloku do skrętu w prawo w kierunku bramy kościelnej wzdłuż bloku przy Alei Solidarności 78 aż do wejścia na posesję kościoła. Prosimy o przestawienie samochodów oraz przystrojenie balkonów i okien na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarz pierwszy przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca, drugi Legion Maryi i Bractwo Szkaplerza Świętego, trzeci Akcja Katolicka, a czwarty Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci i lektorzy oraz Skauci św. Bernarda. Zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach i dziewczynki, także młodsze i starsze do sypania kwiatów, a dorosłych do niesienia chorągwi. Zaraz po procesji będzie jeszcze wieczorna Msza święta. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej.

4. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 10.00, a zakończy po procesji do czterech ołtarzy na pl. Piłsudskiego, kazaniem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dziękczynnym Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek 7 czerwca obrzędem błogosławieństwa wianków.

6. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

7. W poniedziałek, 28 maja, przypada 37. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej modlitwa o beatyfikację Księdza Prymasa.

8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi w piątek od 15.00 do 18.00 i przyjecia Komunii świętej wynagradzającej NSPJ i NSNMP. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

9. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

10. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, która podejmuje opiekę nad bezdomnymi. Na ten cel nasza parafia i parafia anglojęzyczna przekazały 5350 zł. Bóg zaplać wszystkim ofiarodawcom.

12. W tym tygodniu patronują nam:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska(1865-1939) założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych;
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Michał Marcin Dżaman, kawaler i Monika Joanna Paleczna, panna obydwoje z naszej parafii-zapowiedź2;

Piotr Krzyważnia, stanu wolnego z par. św.Ojca Pio w Warszawie i Marta Jachymek, panna z naszej parafii-zapowiedź 1.

Niech każdy znak krzyża czyniony z namaszczeniem i pobożnością będzie naszym wyznaniem wiary w Trójcę Świętą. Błogosławionej niedzieli i dobrego rozpoczynającego się tygodnia.