Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych, które w naszym kościele sprawowane są w dni powszednie o godz. 18.00 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta), w niedzielę i święta o godz. 17.30.

7. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, którego już znamy. Razem z ks. Jackiem modlimy się o błogosławine owoce pracy z bezdomnymi, a po Mszy świętej możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez Wspólnotę ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła.

8. Za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas Mszy świętej o godz. 10.30, 15. dzieci przystąpi do I Komunii świętej. Do piątku, 1 czerwca dzieci przeżywać będą swój biały tydzień.

9. w Tym tygodniu patronują nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

10. Od piątku, 25 maja będziemy przygotowywać się do Święta Dziękczynienia poprzez ogólnopolską Nowennę do Opatrzności Bożej, którą odmawiać będziemy na zakończenie nabożeństw majowych i czerwcowych.

11. W dniach 25-27 maja 2018 r. organizowane jest w Niepokalanowie Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin pod hasłem: Miłość jest najważniejsza, z bardzo ciekawym programem dla małżonków i dzieci. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

12. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 6.00.

13. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

• Michał Marcin Dżaman, kawaler i Monika Joanna Paleczna, panna obydwoje z naszej parafii – zapowiedź 1.

14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: śp. Regina Żółkowska. Polećmy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Umocnieni darami Ducha Świętego trwajmy mocno w wyznawaniu naszej wiary i postępujmy według jej zasad.