Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w naszym kościele, w dni powszednie o godz. 18.00 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta), w niedzielę i święta o godz. 17.30.

5. Od dzisiejszej niedzieli, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, z procesją, z figurą Matki Bożej i różańcem, które celebrować będziemy każdego 13. miesiąca do października włącznie. Rozpoczniemy je po Mszy świętej o godz.18.00.

6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Katarzynki, które prowadzą koło Kętrzyna dom dla dziewcząt z problemem uzależnień. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry ofiarami składanymi do puszek.

7. w Tym tygodniu patronują nam:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski i metropolii warszawskiej. Główne obchody w sanktuarium przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie o godz.18.00.

8. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19. Początek zwiedzania pod opieką przewodnika Domu Arcybiskupów Warszawskich i ogrodu 19 maja o godz. 18.00.

9. W sobotę, 19 maja, organizujemy pielgrzymkę do Torunia. Koszt pielgrzymki 70 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 6.30.

10. W niedzielę, 20 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 17.00.

11. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Robert Jerzy Majewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Patrycja Kotomska, panna z par. św. Faustyny w Sękocinie Starym – zapowiedź 2.

12. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Jan Bronisław Zmorzyński. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Ojczyzna nasza jest w niebie. Obyśmy o tym nigdy nie zapomnieli. Błogosławionej niedzieli.

About the Author