VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie wieczorna Msza święta. W niedzielę i święta o godz. 17.30.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. W sobotę 12 maja o godz. 9.00 zapraszamy do kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej na film fabularny pt. Dwie korony, o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego (27 IV 2018 r. była 100 rocznica jego święceń kapłańskich).

8. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców w sobotę 12 maja o godz. 10.30.

9. Zapraszamy na koncert szwedzkiego chóru kameralnego z katedry w Linkoping, w sobotę 12 maja o godz.19.00, w naszym kościele. Wstęp wolny.

10. W przyszłą niedzielę, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, z procesją, z figurą Matki Bożej i różańcem, które celebrować będziemy każdego 13. miesiąca do października włącznie. Rozpoczniemy je po Mszy świętej o godz.18.00.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Katarzynki, które prowadzą koło Kętrzyna dom dla dziewcząt z problemem uzależnień. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry ofiarami składanymi do puszek.

12. W sobotę 19 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 6.30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł ( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

13. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Mateusz Grzmiel, kawaler z parafii w Białobrzegach i Paulina Urszula Gasentzer, panna z naszej parafii – zapowiedź 2;

  • Jarosław Kamil Chmielewski, kawaler z naszej parafii i Barbara Teresa Królikowska, panna z parafii św. Augustyna w Warszawie – zapowiedź 2;

  • Mateusz Tomasz Adamczewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Monika Jawornicka, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź 2.

Robert Jerzy Majewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Patrycja Kotomska, panna z par. św. Faustyny w Sękocinie Starym – zapowiedź 1.

14. „W najbliższą sobotę 12 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, przy ul. Świętojańskiej 10, przeżywana będzie Uroczystość Odpustowa. OO. Jezuici zapraszają tego dnia na uroczystą Mszę św.o godz. 20.00, której przewodniczył będzie ks. abp Henryk Hoser. Zaproszenie dotyczy także procesji ulicami Starego Miasta, która wyruszy z  Sanktuarium o godz, 19.00. W ten sposób oddamy cześć Patronce Warszawy niosąc Jej zabytkową figurę.

15. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Jan Bronisław Zmorzyński. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author