V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 kwietnia 2018r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej.

3. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

5. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta. W niedzielę nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła. Tego dnia w Polsce przypada Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
  • 3V – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, dodatkowa o godz.11.00 i 18.00. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej.

8. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej o godz. 8.00.

9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Mateusz Grzmiel, kawaler z parafii w Białobrzegach i Paulina Urszula Gasentzer, panna z naszej parafii – zapowiedź 1;

  • Jarosław Kamil Chmielewski, kawaler z naszej parafii i Barbara Teresa Królikowska, panna z parafii św. Augustyna w Warszawie – zapowiedź 1;

  • Mateusz Tomasz Adamczewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Monika Jawornicka, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź 1.

10. W sobotę 19 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 6.30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł ( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

11. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę 2 maja.

12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Helena Witkowska i śp. Henryk Stryjek.

About the Author