XIV Niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na godz. 17.15 w piątek na nabożeństwo fatimskie z różańcem, Mszą świętą i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
  2. 16 lipca, to w naszej parafii uroczystości odpustowe związane ze świętem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła, a także życie naszej Parafii.
  3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz, zapraszamy na główną Mszę Świętą odpustową o godz. 18 pod przewodnictwem o. Tobiasza , który także na każdej mszy świętej będzie głosić w naszym kościele Słowo Boże. Msze św. tego dnia o 7, 8, 11, 18.
  4. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
  5. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.45 do 18.00.
  6. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę: Św. Benedykta Opata, patrona Europy,

– w czwartek: wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu , biskupa i męczennika,

– w piątek: wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja i Benedykta.

About the Author