V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA- 4 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne. Poprzedzi je spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca o godz.16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich Rodzice mają kolejne spotkanie w sobotę 10 lutego o godz. 10.30.

4. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb;
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii;
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Sakramentu namaszczenia chorych udzielać będziemy wszystkim chętnym, po każdej Mszy świętej. Mogą go przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

    6. W sobotę,24 marca Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 70 zł., zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

  • Bartosz Piotr Olesiński, kawaler z naszej parafii i Dorota Weronika Waliłko, panna z parafii w Lublinie – zapowiedź 1;
  • Piotr Bartek Karpunin, kawaler z naszej parafii i Ewelina Tucholska, panna z parafii w Żurominie – zapowiedź 1.8. Bóg zapłać za ofiary złożone w Święto Ofiarowania Pańskiego, z przeznaczeniem na zakony klauzurowe (1652 zł.) oraz za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne. Trwa zbiórka i prace związane z naprawą, konserwacją i czyszczeniem organów. Całkowity koszt to 60 tys. zł.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego rozpoczynającego się tygodnia.

About the Author