IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA- 28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Poprzedzi je spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego o godz.16.45 w sali przy zakrystii.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia będziemy prosić również o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 18.00.

6. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, dodatkowa Msza o godz. 11.00 i o 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

7. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła, my szczególnie za naszą Siostrę Małgorzatę. Taca tego dnia przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.

8. W piątek, 2 lutego na Mszy świętej o godz. 18.00 chcemy podziękować naszym długoletnim zakrystianom p. Antoniemu i p. Marianowi za gorliwą i sumienną posługę w naszej parafii i prosić o potrzebne łaski w dalszym życiu.

9. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 8.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

10. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich Rodzice mają kolejne spotkanie w sobotę 3 lutego o godz. 10.30.

11. W sobotę,24 marca Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 70 zł., zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

13. Zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich, zwanych „kolędą”. Zapukaliśmy do 4 420 mieszkań, a przyjęło nas 950 rodzin i osób, co stanowi prawie 21,5% mieszkańców naszej parafii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, różne sugestie i uwagi, propozycje pielgrzymek, miłą atmosferę i wiele serdecznych słów. Wizyty duszpasterskie pozwalają lepiej rozumieć realia naszej parafii, w której większość stanowią osoby starsze. Ale również obserwujemy zmianę pokoleniową i więcej młodych rodzin, które chcemy zaprosić do nowych form duszpasterstwa: małżonków do wspólnoty Kościoła Domowego, młodzież do wolontariatu Caritas, dzieci do wspólnoty ministranckiej, bielanek lub Skautów św. Bernarda. Dorośli mogą odkryć swoje miejsce w Akcji Katolickiej, Bractwie Szkaplerza Świętego czy Wspólnocie Żywego Różańca oraz Legionie Maryi. W parafii jest również wiele osób wynajmujących mieszkanie, przebywających czasowo i studentów, może dlatego słabo związanych z naszą parafią. Chcemy Was wszystkich otaczać duszpasterską posługą i zachęcamy do włączenia się w życie parafii. Dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i ofiary złożone podczas kolędy, zostaną one przeznaczone na inwestycje w parafii, o których napisałem w kolędowym folderze. Bóg zapłać o. Wiesławowi oraz ks. Albertowi, naszemu praktykantowi, na ktorego święcenia czekamy, za pomoc w kolędzie. Szczególne podziękowanie dla ks. Prał. Mieczysława i ks. Prof. Mieczysława za posługę w konfesjonale i wieczorne eucharystie podczas naszego kolędowania.