VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA- 11 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.30.

3. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Sakramentu namaszczenia chorych udzielać będziemy wszystkim chętnym, po każdej Mszy świętej.

4. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 (z udziałem dzieci ze SP nr 213 i nr 85), 11.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.00 (w jęz. angielskim). Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 3 niedzielę Wielkiego postu, tj. 4 marca, a poprowadzi je ks. Przemysław Zgórecki z Poznania, obecnie posługujący w Londynie.

6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

7. W sobotę,24 marca Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 70 zł., zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

• Bartosz Piotr Olesiński, kawaler z naszej parafii i Dorota Weronika Waliłko, panna z parafii w Lublinie – zapowiedź 2;

• Piotr Bartek Karpunin, kawaler z naszej parafii i Ewelina Tucholska, panna z parafii w Żurominie – zapowiedź 2.

9. Od środy popielcowej do najbliższej niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

10. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Bogumiła Trochim. Polećmy ją Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli

i dobrego przeżycia Wielkiego Postu.