V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017r. – Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 maja 2017 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski i metropolii, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie główne uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
5. W sobotę, 20 maja br., w ramach akcji Noc Muzeów, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich. W programie: zwiedzanie pałacu, wystawa fotograficzna w 20. rocznicę Hołdu Górali złożonego Janowi Pawłowi II w Zakopanem oraz koncert Folk Kapeli Góralska Hora. Anegdoty o mieszkańcach pałacu i jego gościach opowiadać będą między innymi biografowie Prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła II: p. Ewa. K. Czaczkowska i p. Grzegorz Polak oraz współpracowniczka Prymasa – p. Anna Rastawicka. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
6. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy, znanego już nam, ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, niosącej pomoc bezdomnym. Dziękujemy za wspólną modlitwę i Słowo Boże. Działania podejmowane przez Wspólnotę Chleb Życia, można wesprzeć po Mszy świętej, składając ofiarę przy wyjściu z kościoła.
7. W dniach 16 i 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę do św. Lipki i Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki z noclegiem 150 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Damian Tomasz Kohyt & Marta Katarzyna Cebula, obydwoje z naszej parafii, zapowiedź 1.
9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, na cele inwestycyjne. Trwa montaż okien w kościele, a do końca miesiąca zostanie zamontowane zabezpieczenie ze szkła pancernego do wystawiania Najświętszego Sakramentu do całodziennej adoracji.
10. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Tadeusz Zakrzewski. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author