IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017r. – Ogłoszenia duszpaserskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
7 maja 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
3. Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
4. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
5. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską w stulecie objawień, których przesłanie jest ciągle aktualne oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Sobotnie uroczystości będą przebiegały w następującym porządku:
-godz.17.15 – różaniec;
-godz.18.00 – Msza święta;
-po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i nabożeństwo majowe.
7. W najbliższą sobotę, 13 maja uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy. Uroczystości rozpoczną się o godz.19.00 – procesją ulicami Starego Miasta, Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Michała Janochy o godz. 20.00.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na Warszawskie Metropolitalne Seminarium Duchowne, gdzie przygotowuje się do kapłaństwa 108 alumnów. Taca inwestycyjna w przyszłą niedzielę.
9. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł. jest do nabycia książka Wszystko o objawieniach z Fatimy, wydanie specjalne z okazji ich 100-lecia z quizem.
10. W dniach 16 i 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę do św. Lipki i Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki z noclegiem 150 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
11. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Elżbieta Kotlewska i śp. Maria Janaszek . Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…