Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Okres Wielkanocny trwa pięćdziesiąt dni czyli do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Tego dnia tradycyjnie wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski, który obchodzi jubileusz 100-lecia. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na KUL.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę świętą. Intencje na Mszę świętą zbiorową o godz. 15.00 można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz.18.00, jedynie w piątek o godz.15.00.
  4. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia 2018) o godz. 15.00 – w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Po Mszy świętej odbędzie się koncert Arki Noego.
  5. W sobotę, 28 kwietnia parafia organizuje pielgrzymkę do Pratulina, Kodnia i Jabłecznej. Koszt 70zł.( w tym przejazd , obiad i ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

  6. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Irena Dałek, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 5 kwietnia o godz.12.00. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

      Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza swoim pokojem i radością… Niech umacnia w nas nadzieję i wiarę, że po trudach życia i my zmartwychwstaniemy, a śmierć jest tylko przejściem….Życzymy doświadczenia bliskości Pana Boga w codziennym życiu oraz nadziei na to, że „śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły”. (Ap 21,4) Radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego!

About the Author