Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę świętą w zgłoszonych intencjach. Po Mszy świętej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary na tace, które są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

4. Także dzisiaj o godz. 15.00 w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Po Mszy świętej koncert Arki Noego.

5. W poniedziałek, 9 kwietnia będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte jak w dzień powszedni. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na każdej Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

6. Troskę o życie można wyrazić także biorąc udział w XIII Marszu Świętości Życia – 15 kwietnia 2018 r. Tegoroczne hasło: JESTEM ZA ŻYCIEM! ADOPCJA. O godz. 12.40 wymarsz z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki św. Krzyża.

7. We wtorek, 10 kwietnia w 8. roczniocę katastrofy smoleńskiej polecimy Panu Bogu tych, którzy zginęli oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

8. W najbliższą sobotę, 14 kwietnia o godz. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

9. Także w sobotę, w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 9.00 projekcja filmu pt. Maria Magdalena. Wstęp wolny.

10. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XXIV Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 12 – 15 kwietnia 2018 r. Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4, Warszawa.

11. Przyszła niedziela z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

12. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Bożena Główczyk i śp. Teresa Chmielewska. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author