III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nieszpory.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegoroczne hasło brzmi: Weźmijcie Pismo Święte. Rozpoczyna ona X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który pod tym samym hasłem potrwa do soboty, 21 kwietnia oraz drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Niech będzie to dla nas zachęta do codziennej modlitwy Słowem Bożym. Na koniec Mszy świętej, wychodząc z kościoła, będzie można wylosować fragment listu św. Pawła do Rzymian lub odnośnik do znalezienia w Piśmie świętym w domu.

3. Ulicami Warszawy przejdzie dzisiaj XIII Marsz Świętości Życia pod hasłem „Jestem za życiem.Adopcja”. Rozpocznie się Mszą świętą w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, zaproszeni są wszyscy wierni archidiecezji warszawskiej, a szczególnie rodziny, małżeństwa wraz z dziećmi, księża i siostry zakonne. Trasa marszu przebiega od Archikatedry ulicą Krakowskie Przedmieście do Bazyliki Świętego Krzyża.

4. Dzisiaj w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim w godz. 10.00 – 17.00 ostatni dzień XXIV Targów Wydawców Katolickich.

5. W czwartek, 19 kwietnia, br. przypada 75. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. O godz. 12.00 zabrzmią we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej dzwony. Będzie to znak uczczenia ofiar tego bohaterskiego zrywu.

6. Do 30 kwietnia rozliczamy się z podatków. Można przekazać 1% na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a odpowiednio wypełniając deklarację zasilić budżet Parafialnego Zespołu Caritas. Nr KRS: 0000225750. Szczegóły w zakrystii i na plakacie.

7. Po wszystkich Mszach świętych wspólnota Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin.

8. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca na Seminarium Duchowne.

9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Tomasz Kucharski, kawaler z parafii w Sosnowcu i Ewelina Grajcar, panna z naszej parafii (zapowiedź 1);

  • Paweł Maciej Jędra, kawaler i Marta Rogowska, panna, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1);

  • Maciej Michałek, kawaler i Joanna Ewelina Sychowicz, panna, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1).

10. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: śp. Jadwiga Kwiatkowska. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Niech Zmartwychwstały Pan oświeca swoim słowem każdy dzień naszego życia.

About the Author