IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020r.

IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj o godz. 1645 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

 

  1. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza na Mszę św. z okazji 71. rocznicy ingresu Prymasa Stefana Wyszyńskiego, która będzie odprawiona 6 lutego o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– 5 II – św. Agaty, dziewicy i męczennicy, która poniosła śmierć w Katanii na Sycylii, prawdopodobnie podczas prześladowań za cesarza Decjusza

– 6 II – św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy – Paweł urodził się w Japonii w roku 1564 lub 1566. Wstąpiwszy do Towarzystwa Jezusowego, owocnie głosił Ewangelię współmieszkańcom. Podczas prześladowania katolików pojmano go razem z dwudziestoma pięcioma wiernymi i poddano ich okrutnym torturom, a potem doprowadzono do miasta Nagasaki, gdzie ich ukrzyżowano.

 

About the Author