III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

1. Po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – ustanowiona przez papieża Franciszka.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd zatytułowany „Weselcie się, radujcie się!” w wykonaniu Chóru Kameleon Dzielnicy Mokotów i międzynarodowego Chóru Kolegium Europejskiego w Natolinie pod dyrekcją Katarzyny Bonieckiej. Zabrzmią tradycyjne i mniej znane, a piękne kolędy polskie, angielskie, francuskie, niemieckie i włoskie – a cappella i z towarzyszeniem różnych instrumentów. A na organach zaakompaniuje nasz organista – Damian Skowroński.
3. W dniu dzisiejszym ze względu na koncert nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej i spotkania Bractwa Szkaplerznego.
4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza na spotkania w środy o godz. 19.00 do Kaplicy MB Szkaplerznej.
5. W przyszłą niedzielę 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. To także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
7. 1 lutego o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w sali przy zakrystii.
8. W tym tygodniu patronują nam:
– 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
– 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.