V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszej parafii dzień chorego będziemy obchodzić, po rekolekcjach wielkopostnych. Już dzisiaj serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni tego dnia.
  4. W najbliższy czwartek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
  5. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020r., otrzymaliśmy formularz zgłoszeniowy dotycz on m. in. planowanej liczby kart wstępu dla księży i wiernych na Mszy Świętej beatyfikacyjnej. Prosimy parafian o zapisywanie się osób chętnych chcących brać udział w czasie uroczystości.
About the Author