XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w przyszłą niedziele będziemy świętować Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– poniedziałek św. Bernard opat i doktor kościoła,

 

– wtorek św. Pius X, Papież,

 

– W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

– piątek św. Bartłomiej, apostoł.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone do puszek ofiary na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym w dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołał z funkcji wikariusza w naszej parafii, księdza Pawła Zarębę, któremu dziękujemy za jego posługę, a powołał ks. Kamila Kiełpikowskiego, który rozpocznie prace w przyszłą niedzielę. Niech Pan błogosławi im w ich życiu i pracy w posłudze duszpasterskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła..

 

 1. W najbliższą środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na środową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Tego dnia Msze w porządku niedzielnym.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia,

17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej

 

 1. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą sierpnia w tę sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.

 

 1. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację, modlitewny przystanek.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30.

 

 1. W poniedziałek 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

 

 1. W najbliższy czwartek, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku.

 

 1. 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce.

 

 1. 11 sierpnia wspomnienie św. Klary, dziewicy – idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

 

 1. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

 

 1. Spotkania członków Koła Różańcowego odbywają się w naszej parafii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zapraszamy wszystkich członków dziś na godzinę 16: 45

 

 1. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.45 do 18.00.