XXIX Niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Dzieci zapraszamy zwłaszcza w czwartki.
 3. W poniedziałek, w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II.
 4. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy Muzeum Archeologicznym, stacja Metro Arsenał
 5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 6. Przyjmujemy na wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki jednorazowe związane są z modlitwą 1 i 2 listopada o godz. 17.00 na specjalnym nabożeństwie w intencji zmarłych. Zaś wypominki roczne, to modlitwa przez cały rok na dwunastu Mszach świętych zbiorowych
 7. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.

XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Na nabożeństwa październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Dzieci zapraszamy zwłaszcza w czwartki.
 2. Dziś kolejny Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. To także pamięć o 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolice Piotrową
 3. W środę po Mszy wieczornej o godzinie 19 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
 4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 5. W czwartek, 19 października przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. Także w tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

– poniedziałek – Św. Teresy z Avila,

– wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej,

– środa – Św. Ignacego Antiocheńskiego,

– sobota – Św. Jana Kantego.

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł.
 2. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 3. Przyjmujemy wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.

 

XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Dzieci zapraszamy zwłaszcza w czwartki.
 2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i tych, którzy chcą do niej się włączyć, dzisiaj o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Po Mszy wieczornej odbędzie się dzisiaj, pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. Z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę, jak co roku przed 16 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 6. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł.
 7. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 8. Zaczynamy przyjmować wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.