V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. W przyszła niedziele będziemy obchodzić Niedzielę Palmową.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
 3. Jednocześnie przypominamy, że na Mszach Świętych i innych nabożeństwach nie może być więcej niż 5 osób.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź odbywa się w kancelarii parafialnej, przed i w czasie każdej Mszy św. oraz na życzenie penitenta.
 5. W czwartek 2 kwietnia, 15 rocznica śmierci Ojca Św. Jana Pawła II.
 6. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty żywnościowe dla zmagających się z biedą. Parafialna Caritas zbiera dziś po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych.
 7. Zapraszamy na naszego nowego fanpage’a na Facebooku: https://www.facebook.com/narodzenieNMPwarszawa/
 8. Bardzo prosimy o pomoc materialną dla parafii, abyśmy mogli wypłacić pensje oraz uregulować nasze zobowiązania za media. Możemy złożyć te ofiary na konto parafii lub do puszek w kopertach z dopiskiem na cele parafialne.

Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia

Najświętszej Maryi Panny w Warszawie

Al. Solidarność 80

00-145 Warszawa

30 1240 6292 1111 0010 8481 9735 –  z dopiskiem

darowizna na cele kultu

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Przeżywamy trudny czas w naszym kraju związany z panującą pandemią koronawirusa. Myślimy, że ten czas pandemii to najlepsze rekolekcje, jakie nam dał Pan Bóg. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy o ustanie epidemii, a także za chorych i wszystkich pracujących w szpitalach, całą służbę zdrowia, pielęgniarki i lekarzy.

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej świątyni. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.

3. Jednocześnie przypominamy, że na Mszach Świętych i innych nabożeństwach nie może być więcej niż 50 osób.

4. Kościoły jak na razie pozostaną otwarte dla indywidualnej modlitwy.

5 W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

6. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty żywnościowe dla zmagających się z biedą. Parafialna Caritas zbiera dziś po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych.

7. Jak przed każdymi świętami Caritas przygotował świece, są do nabycia przy wejściu do kościoła.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

 1. Przeżywamy trudny czas w naszym kraju związany z panującą pandemią koronawirusa. Nasz pasterz ks. Kardynał Kazimierz Nycz podjął w związku z tym konkretne decyzje.
  1. Kardynał udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do dnia 29.03 br. dla:
   1. Osób w podeszłym wieku
   2. Osób z objawami infekcji
 • Dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
 1. Osób, które czują obawę przed zarażeniem
 2. Pracownikom służby zdrowia
 1. Na Mszach Świętych i innych nabożeństwach nie może być więcej niż 50 osób
 2. Kościoły jak na razie pozostaną otwarte dla indywidualnej modlitwy
 1. Bardzo prosimy, aby osoby starsze, dzieci i młodzież pozostawały w tym czasie w domu. Bądźmy rozważni. Pamiętajmy, że miłość bliźniego, której uczy nas Pan Jezus oznacza, że chcemy dobra drugiego człowieka. Nie narażajmy zatem siebie i innych na zarażenie.
 2. Informujemy też, od dnia dzisiejszego aż do odwołania udzielać będziemy Komunii Świętej tylko na rękę. Przypominamy, że wygląda to w ten sposób: wyciągamy lewą rękę, a prawą kładziemy pod lewą, kiedy ksiądz położy Najświętszy Sakrament na ręku, bierzemy Go w prawą rękę i spożywamy w obecności księdza. Jeżeli ktoś ma opory przed tym sposobem przyjmowania Komunii, niech przyjmie ją w sposób duchowy, tj. klęcząc w ławce wzbudzając chęć przyjęcia Jezusa do serca.
 3. Znak pokoju przekazujmy sobie poprzez skinienie głową lub wypowiedzenie słów „Pokój z tobą”.
 4. Rekolekcje wielkopostne zostają odwołane. Myślę, że ten czas epidemii to najlepsze rekolekcje, jakie nam dał Pan Bóg.
 5. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy do Pana Boga o ustanie epidemii, a także za chorych i pielęgnujących ich.
 6. abp Stanisław Gądecki prosi też wiernych, kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego, aby codziennie o g. 20:30 odmawiali różaniec w duchowej łączności ze sobą w swoich domach.
 7. Zawieszamy także, aż do odwołania spotkania wszystkich grup parafialnych.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze seminarium duchowne.