Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

(XII Niedziela zwykła) 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

3. Zgodnie z decyzją naszego ordynariusza, ks. Kardynała Kazimierza Nycza, dzisiaj na Mszy świętej o godz. 13.30 nastąpi obrzęd wprowadzenia, tzw. instalacja nowego proboszcza. Jest nim ks. prałat Paweł Bekus. Nowym wikariuszem będzie ks. Kamil Kiełpikowski, przywitamy go 26 sierpnia. Przyjmijcie ich otwartym sercem.

4. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również dzień imienin naszego ks. Pawła. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik;
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

    6. Na czas wakacji, tj. od 25 czerwca do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 8.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian.

7. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczałem przez ostatnie cztery lata, będąc proboszczem par. Narodzenia NMP na Lesznie, dziękując za Was i przepraszając za wszelkie uchybienia, informuję, że od 1 lipca podejmuję posługę jako proboszcz par. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Ks. Paweł Zaręba, nasz wikariusz, któremu jeszcze raz dziękuję za gorliwą i oddaną pracę, od 26 sierpnia przechodzi do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie.

Błogosławionej niedzieli. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2.Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

3. Trwają zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

4. W piątek, 22 czerwca o godz. 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli , wychowawców i katechetów, rodziców i dziadków na Mszę świętą, na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękowali za kolejny rok edukacji i prosili o błogosławieństwo na czas wakcji.

5. W sobotę, 23 czerwca, wyruszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik. Wyjazd o godz. 6.00.

6. Także 23 czerwca, po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżywania Dnia Ojca u Najświętszej Matki. W programie konferencje najlepszych mówców( bp. Ryś, p. Pulikowski i p. Guzewicz), Eucharystia, modlitwa i zawierzenie rodzin. Szczegóły na stronie internetowej: oblezenie.mezczyzni.net

7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie, jest jednym z patronów ministrantów.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas.

11. Zgodnie z decyzją naszego ordynariusza ks. Kardynała Kazimierza Nycza, przyszła niedziela będzie ostatnią, mojej posługi w parafii Narodzenia NMP. Na Mszy świętej o godz. 13.30 nastąpi przedstawienie, tzw. instalacja nowego proboszcza. Posługę swoją w naszej parafii kończy także pod koniec wakacji nasz wikariusz ks. Paweł, któremu wyrażam wielką wdzięczność, za piękną, ofiarną, gorliwą pracę, życząc wszelkiego dobra na nowej parafii. Kończy się także czas praktyk kl. Alberta. Dziękując także za gorliwą posługę życzymy rychłych święceń i czekamy na prymicje.

12. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Halina Wichrowska, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele, w środę 20 czerwca o godz. 11.00. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w naszym kościele, w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo o godz. 17.30.

4. Dzisiaj o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyży w Warszawie pod hasłem „ Polska Rodziną Silna” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

5. Rocznicę pierwszej Komunii świętej przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 17 czerwca na Mszy świętej o godz. 10.30. Spowiedź przed rocznicą i próba w sobotę, 16 czerwca o godz. 10.00.

6. Trwają zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.

7. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Także 23 czerwca, po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżywania Dnia Ojca u Najświętszej Matki. W programie konferencje najlepszych mówców, Eucharystia, modlitwa i zawierzenie rodzin. Szczegóły na stronie internetowej: oblezenie.mezczyzni.net

9. Tydzień temu, w Święto Dziekczynienia wspieraliśmy ukończenie budowy i upiększenie światyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na ten cel zebraliśmy 949,80 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem;
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.