XIII – Niedziela Zwykła

 28 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
 3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.45 spotkanie Bractwa Szkaplerznego w sali przy zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30 do 18.00.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 29 VI – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;

– 3 VII – św. Tomasz Apostoł. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki ujął Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary;

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku.

 

XII – Niedziela Zwykła

 21 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. W środę 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które  poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas.
 4. Posługę swoją w naszej parafii kończy pod koniec wakacji nasz wikariusz ks. Kamil, któremu wyrażam wielką wdzięczność, za piękną, ofiarną, gorliwą pracę, życząc wszelkiego dobra na nowej parafii. W niedzielę 28.06 odbędzie się uroczyste pożegnani Kamila na Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

XI – Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
 2. W czwartek koniec dawnej oktawy Bożego Ciała. Tego dnia zgonie odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
 3. W piątek 19.06 będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na uroczystość nie ma tego dnia postu.
 4. W tym tygodniu jeszcze patronuje nam:

17 VI – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,

20 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

5. Posługę swoją w naszej parafii kończy także pod koniec wakacji nasz wikariusz ks.       Kamil, któremu wyrażam wielką wdzięczność, za piękną, ofiarną, gorliwą pracę, życząc     wszelkiego dobra na nowej parafii. W niedzielę 28.06 odbędzie się uroczyste pożegnanie       ks. Kamila (godzina będzie podana w następną niedzielę).