XXII Niedziela Zwykła  

29 sierpnia 2021 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Z racji piątej niedzieli miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej Królowej o godz. 17.30.
 2. 1 września powraca Msza święta o godz. 8.00 w dni powszednie.
 3. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od 1 września od godz. 8.30 do 18.00.
 4. W środę rozpoczęcie roku szkolnego – Msza św. dla uczniów z naszej parafii, szczególnie z V Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji kapłanów po Mszy św. o 8 rano. W piątek możliwość przystąpienia do Spowiedzi. Św. od godz. 17.00.
 6. 5 września w niedzielę obchodzimy odpust parafialny Narodzenia NMP. Zapraszamy serdecznie parafian i gości do wzięcia udziału w tej uroczystości. Tego dnia podczas Mszy św.                    o godz. 18,  Biskup Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 7. 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się podczas Mszy Św. Beatyfikacja ks. Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu duchowo oraz przez media: transmisja bezpośrednia online – strona Archidiecezji Warszawskiej oraz telewizyjna w TVP. W związku z beatyfikacją od 3 do 11 września będzie nowenna jako przygotowanie bezpośrednie do uroczystości.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • W piątek wspom. Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

XXI Niedziela Zwykła
22 sierpnia 2021 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Z racji czwartej niedzieli miesiąca Nieszpory o godz. 17.30.
2. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
3. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.
4. 5 września w niedzielę obchodzimy odpust parafialny Narodzenia NMP. Zapraszamy serdecznie parafian i gości do wzięcia udziału w tej uroczystości. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18 Biskup Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów. Chętni dorośli, którzy ukończyli przygotowanie do bierzmowania i posiadają zaświadczenie o możliwości przyjęcia tego sakramentu prosimy o rychłe zgłoszenie – telefonicznie lub osobiście w kancelarii parafialnej.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W poniedziałek Wspom. Św. Róży z Limy, dziewicy
• We wtorek Święto Św. Bartłomieja Apostoła
• W środę Wspom. Św. Ludwika, króla
• W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej
• W piątek Wspom. Św. Moniki
• W sobotę Wspom. Św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku.

XIX – Niedziela Zwykła

 8 sierpnia 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

 

 1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy świętej. W tym dniu obchodzimy również święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Tego dnia pamiętamy szczególnie o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny i modlimy się o pomyślność i bezpieczeństwo naszej Ojczyny.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy,

– w wtorek: wsp. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w środę: wsp. Św. Klary, dziewicy,

– w sobotę: wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego