XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W niedzielę, 24 września obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać, który potrwa do 1 października. Zapraszamy do modlitwy za migrantów i uchodźców szczególnie za tych, których w tej chwili przeżywają bardzo wielkie trudności na wyspie Lampedusy.
 2. W tym tygodniu w czwartek 28 września o godz. 19:00 w kościele będzie pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokwomunijnych.
 3. Otwieramy listę zapisów chętnych do bierzmowania dla młodzieży ze szkół średnich (technikum, liceum oraz chętnych ośmioklasistów).
 4. Zapraszamy w niedzielę na modlitwę Liturgią Godzin – Nieszporami o godz. 17.30.
  Przypominamy o spotkaniach Kręgu Biblijnego w poniedziałki o godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.
  Zapraszamy także we wtorki o godz. 19 na spotkania wspólnoty Comunione e Liberazione w salce pod kuchnią plebanii – wejście przy garażach. W poniedziałki o godz. 20 zbiera się grupka studencka Comunione e Liberazione w tym samym miejscu. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Roberto.
 5. W naszej parafii odbywają się stałe czwartkowe spotkania LEGIONU MARYI: godz. 15 Koronka w kościele, potem Różaniec i spotkanie przy herbatce w salce pod plebanią. Zapraszamy!
 6. W każdy czwartek o godz. 20 mają miejsce spotkania Grupy “Przyjaciele Maryi” w salce pod kuchnią plebanii. Zapraszamy szczególnie młode osoby, poszukujące miejsca w Kościele i formacji chrześcijańskiej.
 7. W piątek, 29 września br. przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Dostojnych Solenizantów. W tym samym dniu także obchodzi swoje imieniny nasz Ks. Michał Sieradzan. Dziękujemy Panu Bogu za dar życia wspaniałego księdza Michała! Niech Święty Archanioł Michał strzeże go aby jak najdłużej służył w naszej parafii w posłudze kapłańskiej i nasza śliczna patronka Najświętsza Maryja Panna na Lesznie prowadził go do głębszego poznania Miłości Chrystowowej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

25.09 Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
27.09  Św. Wincentego à Paulo, prezbitera
28.09  Św. Wacława, męczennika
29.09  ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
30.09  Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
 2. Przypominamy ospotkaniach Kręgu Biblijnego w poniedziałkio godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.  
 3. Zapraszamy także we wtorki o godz. 19 na spotkania wspólnoty Communione e Liberazione w salce pod kuchnią plebanii – wejście przy garażach. W poniedziałki o godz. 20 zbiera się grupka studenckaCommunione e Liberazione w tym samym miejscu. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Roberto. 
 4. W każdy czwartek o godz. 20 mają miejsce spotkania Grupy Wolontariatu w salce pod kuchnią plebanii. Zapraszamy szczególnie młode osoby, poszukujące miejsca w Kościele. Także w każdy czwartek o godz. 15 zbiera się wspólnota modlitewna Legion Maryi. Spotkanie rozpoczyna się w kościele wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na potrzeby Caritas Parafialnego. Punkt Caritas pomaga w zakupie leków i żywności oraz rozdziela odzież dla potrzebujących. Dziękujemy serdecznie za wsparcie!
 6. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę i duchowość do zapoznania się z ofertą studiów z zakresu teologii, Biblii oraz duchowości chrześcijańskiej na Akademii Katolickiej w Warszawie oraz w Instytucie Carmelitanum Karmelitów na Solcu. Szczegóły na plakatach i na stronach internetowych uczelni.
 7. W każdy 22 dzień miesiąca wprowadzamy nowe nabożeństwo do św. Marii Magdaleny. Nabożeństwo będzie poprzedzać Mszę św. wieczorną. Pragniemy, aby kult tej wielkiej świętej rozwinął się w naszej parafii.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski 
 • We wtorek św. Roberta Bellarmina, Biskupa i Doktora Kościoła – imieniny naszego ks. Proboszcza Roberto 
 • W środę Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy 
 • W czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – imieniny ks. Mateusza 
 • W sobotę Św. O. Pio z Pietrelciny, Kapłana 

 

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023 r. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na seminarium duchowne Archidiecezji Warszawskiej. W niedzielę odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów w Markowej. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, gdyż po raz pierwszy beatyfikowana będzie cała rodzina, w tym dziecko nienarodzone. Poza tym szczególny jest fakt, że rodzina Ulmów oddała życie w obronie prześladowanych Żydów. Transmisja z Mszy św. w Markowej o godz. 10 w TVP 1.
 2. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. Wznawiamy od września spotkania Kręgu Biblijnego. Pierwsze spotkanie będzie jutro w poniedziałek 11 września o godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.
 4. Przypominamy o pierwszym spotkaniu po wakacjach Koła Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w Kaplicy Matki Bożej.
 5. We wtorek 12 września przypada druga rocznica beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej
 6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w dniach 23-24 września na Jasnej Górze odbędzie się 39. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem Świętość w codzienności.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • We wtorek Najświętszego Imienia Maryi 
 • W środę Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła 
 • W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 
 • W piątek NMP Bolesną 
 • W sobotę Św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa Męczenników