NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

XI – Niedziela Zwykła

 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj o godz. 16.45 w salce przy zakrystii spotkanie Bractwa Szkaplerznego.
 3. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św o godz. 13.30 – wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji i ze śpiewem do czterech ołtarzy przygotowanych przy naszej świątyni, na placu parafialnym. Ołtarz pierwszy przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca, drugi Legion Maryi i Bractwo Szkaplerza Świętego, trzeci Akcja Katolicka, a czwarty Domowy Kościół i służba liturgiczna.
 5. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 10.00, a zakończy po procesji do czterech ołtarzy na pl. Piłsudskiego, kazaniem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dziękczynnym Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. W środę, 19 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli , wychowawców i katechetów, rodziców i dziadków na Mszę świętą, na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękowali za kolejny rok edukacji i prosili o błogosławieństwo na czas wakacji.
 7. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas.
 8. W tym tygodniu jeszcze patronuje nam:

17 VI – św. Alberta Chmielowskiego – zakonnik;

21 VI – św. Alojzego Gonzagi – zakonnik.

VIII Niedziela Wielkanocy

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Warto też pamiętać, że niedziela ta, kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, na spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 10 czerwca, czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 3. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przed mszą św. zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 wspominając Najświętszą Maryje Pannę Fatimską.
 4. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
 5. W tym tygodniu jeszcze patronuje nam:

11 VI – św. Barnaba, uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem;

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas parafialny – pomoc dla najuboższych.

V Niedziela Wielkanocy

 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie Bractwa Szkaplerznego, a po nim nabożeństwo majowe o 17.30.
 2. Codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywali uroczystość pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii. Prośmy o błogosławieństwo dla nich. Tego dnia o godz. 13.30, zapraszamy na Mszę św. prymicyjna ks. Marcina Wiśniewskiego.
 4. W niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy przezywać uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania, przez ks. Bp. Rafała Markowskiego. Osoby, które zostały przygotowane do przyjęcia tego sakramentu, ale go jeszcze nie przyjęły prosimy o kontakt z ks. Kamilem.
 5. Rocznice I komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy sakrament eucharystii, będziemy wspominać 9 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii tych osób z rodzicami.
 6. Organizujemy wyjazd dla młodzieży (15-30 lat) na XXIII Spotkanie Młodych na polach Lednickich. Termin 1.06. Zapisy w zakrystii.
 7. Parafia Św. Augustyna organizuje wyjazd wakacyjny dzieci w terminie 22 lipca do 3 sierpnia 2019r. do Selment Resort Hotel w Szeligach koło Ełku nad jezioro Szeligi. Informacje w zakrystii.