II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.
 3. We wtorek 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. tego dnia o 7, 8 i 18.
 4. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek przed południem od godz. 9, rekolekcje dzieci ze Szkoły Społecznej.
 5. Chcemy poinformować, że wyjątkowo w czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, z uwagi na prowadzone prace hydrauliczne ze względu na modernizacje ogrzewania w kościele.
 6. W przyszłą – niedzielę Wielkiego Postu, po wszystkich Mszach świętych, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Caritas parafialny i pomoc najuboższym. Także od przyszłego tygodnia będzie wystawiony kosz, w którym możemy złożyć dary serca dla potrzebujących.
 7. Jak przed każdymi świętami Caritas przygotował świece, będą one do nabycia od 24 marca.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
 2. Od Środy Popielcowej do końca Wielkiego Postu trwać będzie Modlitwa w wielkopostnych Kościołach stacyjnych. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 3. W środę, 13 marca, będziemy obchodzić Święto Papieskie i 6 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie 100 rocznica powstania Konferencji Episkopatu Polski i nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Z tej racji o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona Msza Św. koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Kardynała Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej.
 4. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od 31 marca do 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Marcin Różański, michaelita. Po nich następnego dnia – 3 kwietnia , będziemy obchodzić parafialny dzień chorych, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
 5. W imieniu społeczności naszego seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, z przeznaczeniem na jego utrzymanie.
 6. W przyszłą – niedzielę Wielkiego Postu, po wszystkich Mszach świętych, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.45, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. 3 marca 2019r, to 12 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a następnego dnia dzień imienin, polecajmy w modlitwie Księdza Kardynała.
 3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału od 3-9 marca, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 17,00, 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem.
 5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.
 6. Tradycyjnie w Środę Popielcową rozpoczyna się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, szczegółowy terminarz i ramowy program na tablicy ogłoszeń.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na modlitwę ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej.
 8. W piątek 8 marca, przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystania seksualnego osób nieletnich.