VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory.
 2. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.
 3. W czwartek 20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Spotkania te odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku w Sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19.
 4. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020r., otrzymaliśmy formularz zgłoszeniowy dotycz on m. in. planowanej liczby kart wstępu dla księży i wiernych na Mszy Świętej beatyfikacyjnej. Prosimy parafian o zapisywanie się osób chętnych chcących brać udział w czasie uroczystości.
 5. Parafialny Caritas zbiera dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych, zmagających się z biedą. Zachęcamy też Parafian do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas, niosąc w ten sposób pomoc najbardziej potrzebującym. Szczegóły na plakacie przy wyjściu.

V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 3. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszej parafii dzień chorego będziemy obchodzić, po rekolekcjach wielkopostnych. Już dzisiaj serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni tego dnia.
 4. W najbliższy czwartek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
 5. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020r., otrzymaliśmy formularz zgłoszeniowy dotycz on m. in. planowanej liczby kart wstępu dla księży i wiernych na Mszy Świętej beatyfikacyjnej. Prosimy parafian o zapisywanie się osób chętnych chcących brać udział w czasie uroczystości.

IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj o godz. 1645 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

 

 1. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza na Mszę św. z okazji 71. rocznicy ingresu Prymasa Stefana Wyszyńskiego, która będzie odprawiona 6 lutego o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– 5 II – św. Agaty, dziewicy i męczennicy, która poniosła śmierć w Katanii na Sycylii, prawdopodobnie podczas prześladowań za cesarza Decjusza

– 6 II – św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy – Paweł urodził się w Japonii w roku 1564 lub 1566. Wstąpiwszy do Towarzystwa Jezusowego, owocnie głosił Ewangelię współmieszkańcom. Podczas prześladowania katolików pojmano go razem z dwudziestoma pięcioma wiernymi i poddano ich okrutnym torturom, a potem doprowadzono do miasta Nagasaki, gdzie ich ukrzyżowano.