V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018 r.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00. Pozostałe Msze o godz. 7.00 i 8.00.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

5. Bractwo szkaplerzne ma swoje spotkanie przedświąteczne w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

6. W najbliższą sobotę, 24 marca odbędzie w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie spotkanie w ramach XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Poprowadzi je wspólnota ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość – Lubię to! Program spotkania przewiduje Eucharystię, świadectwa młodych, ewangelizację oraz na zakończenie o godz. 14.00 koncert uwielbienia. Zaproszeni są wszyscy młodzi, zwłaszcza przygotowujący się do bierzmowania. Wyjazd z parafii o godz.10.00. Zgłoszenia w zakrystii.

7. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na parafian zmagających się z trudną sytuacją materialną.

8. Od 19-25 marca w kaplicy sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53, po raz 8 odbędzie się Warszawskie Jerycho dla Życia, czyli nieustanna, tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia. Organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej Archidiecezji. Formularz zgłoszeniowy: www.warszawa.ksm.org.pl

9. W Wielkim Poście próbujemy odkrywać sens Drogi Krzyżowej. Pomóc nam w tym może spektakl „Przyjdź, dotknij tej rany” oparty na motywach „Golgoty Jasnogórskiej” Ernesta Brylla grany w Teatrze Oratorium, przy ul. Kawęczyńskiej 53, (przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa). Spektakle grane są 24 marca (sobota) o godz. 19.00 oraz 25 marca (niedziela) o godz. 16.00 i 19.00. Koszt biletu 30 zł. przeznaczony jest na Oratorium. Informacje: www.oratorium.waw.pl

10. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z dwoma wielkimi Polakami: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji. Klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Nr tel i adres mailowy znajduje się na stronie internetowej muzeum: www.muzeumjp2ipw.pl lub na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

11. W najbliższą sobotę, 24 marca wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godz. 7.00, autokar będzie podstawiony przed kościołem.

12. Wszystkich, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu, w Triduum Paschalne spowiedzi już nie będzie. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale codziennie w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.

13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Paweł Aleksander Podszewicki, kawaler i Natalia Yatskovska, panna obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 2).

14. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Krzysztof Marian Jarecki. Polećmy go Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018 r.

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. Tego dnia , o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Obok Korpusu Dyplomatycznego zaproszeni są wszyscy księża diecezjalni i zakonni, bracia i siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej, ruchy wspólnoty i grupy parafialne oraz wszyscy wierni świeccy.

4. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Za tydzień zbiórka do puszek na parafian zmagających się z trudną sytuacją materialną.

5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Kamil Makarewicz, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i Katarzyna Gruca, panna z naszej parafii (zapowiedź 2);

– Adam Tadeusz Pietrzyk, kawaler i Dominika Teresa Mońdziel, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 2);

– Paweł Aleksander Podszewicki, kawaler i Natalia Yatskovska, panna obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1).

6. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Sabina Otrębska i śp. Teresa Grabowska. Polećmy je Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Wczorajszą Mszą świętą o godz.18.00 rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Przemysław Zgórecki z Poznania, posługujący obecnie w Londynie. Rekolekcje potrwają do środy, 7 marca. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy świętej. W tygodniu dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej przypada we wtorek 6 marca. Będziemy spowiadali pół godziny przed każdą Mszą świętą i jeśli będzie potrzeba, także podczas Mszy.

3. Dzieci i młodzież szkolna mają rekolekcje w parafiach, na terenie których położona jest szkoła według planu podanego w szkole.

4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 8.30 i o godz. 18.30 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

5. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.

6. Wczoraj w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela dziękowaliśmy w gronie duchownych i świeckich za 200 lat istnienia naszej Archidiecezji oraz za 11 lat posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji naszego Biskupa, Kardynała Kazimierza Nycza. Dzisiaj w dniu imienin naszego biskupa prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla księdza Kardynała Kazimierza w posługiwaniu w kościele warszawskim.

7. W najbliższą sobotę, 10 marca o godz. 10.30 kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

8. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebraliśmy do puszek na ten cel 1070,20 zł. Bóg zapłać.

9. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Parafialne Caritas rozprowadza już świece na stół wielkanocny.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Kamil Makarewicz, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i Katarzyna Gruca, panna z naszej parafii (zapowiedź 1);

– Adam Tadeusz Pietrzyk, kawaler i Dominika Teresa Mońdziel, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1).

11. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę tzw. inwestycyjną, wpływające na parafialne konto lub składane indywidualnie. Ostatnio zostało wykonane nowe oświetlenie prezbiterium, trwają prace związane z renowacją organów, a także realizacja dwunastu świeczników (tzw. zacheuszek), które zostaną umieszczone na ścianach świątyni w rocznicę jej konsekracji, tj. 27 kwietnia ( 27 IV 1732).

12. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Zofia Jankowska i śp. Jerzy Krzysztof Dąbrowski. Polećmy ich Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego uczestnictwa w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych.