XV Niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. 16 lipca, to w naszej parafii uroczystości odpustowe związane ze świętem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz, zapraszamy na Msze Święte sprawowane w tym dniu o 7, 8, 11, 18 – główne uroczystości, homilię będzie głosił o. Tobiasza.
 2. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
 3. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.45 do 18.00.
 4. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek: wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

 1. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na godz. 17.15 w piątek na nabożeństwo fatimskie z różańcem, Mszą świętą i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 2. 16 lipca, to w naszej parafii uroczystości odpustowe związane ze świętem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła, a także życie naszej Parafii.
 3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz, zapraszamy na główną Mszę Świętą odpustową o godz. 18 pod przewodnictwem o. Tobiasza , który także na każdej mszy świętej będzie głosić w naszym kościele Słowo Boże. Msze św. tego dnia o 7, 8, 11, 18.
 4. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
 5. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.45 do 18.00.
 6. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę: Św. Benedykta Opata, patrona Europy,

– w czwartek: wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu , biskupa i męczennika,

– w piątek: wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja i Benedykta.

 

XIII Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Na czas wakacji, tj. do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 8.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Spowiedź w pierwszy piątek od 15.15 do 18.00.

5. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian, zwłaszcza odwiedzanych w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca.

6. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

6. W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach;
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.
  7. Tydzień temu w archikatedrze warszawskiej Pani Bożenna Obuszyńska, nasza parafianka, kierująca pracami Caritas, otrzymała z rąk kardynała Kazimierza Nycza odznaczenie Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Cieszymy się i gratulujemy, zachęcając do wolontariatu w parafialnej Caritas. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
  8. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży. 

9. Porady prawne w lipcu wyjątkowo w drugi i trzeci piątek miesiąca, w godz. 17.00 – 18.00, w kancelarii parafialnej.

10. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Krystyna Śmiejan i śp. Sabina Szczygielska. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Błogosławionej niedzieli, udanych wakacji i urlopów.