Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca 2023 r. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na remont i utrzymanie naszego Kościoła!
 2. Obchodzimy dzisiaj XVI Święto Dziękczynienia oraz 35 rocznicę konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Wierzymy, że Bóg w swojej Opatrzności opiekuje się, kieruje i prowadzi świat i człowieka do ostatecznego sensu. Jest nim Chrystus Zmartwychwstały i spotkanie z Bogiem w naszym zmartwychwstaniu w Chrystusie. Mamy wiele powodów, by stanąć do dziękczynienia i zawierzenia Bogu we wszystkich parafiach Polski, w rodzinach oraz w wilanowskiej Świątyni Opatrzności Bożej. 
 3. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, zaraz po nim Msza św. Natomiast w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.
 4. Zebranie Koła Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w Kaplicy Matki Bożej.
 5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego jutro o godz. 19, tym razem do Kaplicy Matki Bożej. W miesiącu czerwcu na stałe spotkania Kręgu Biblijnego będą w kaplicy.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Msze św. według porządku niedzielnego, ale bez Mszy św. o godz. 13.30 oraz 20.45. Główna Msza św. będzie o godz. 10.30. Zaraz po niej będzie procesja do czterech ołtarzy umiejscowionych wokół kościoła, tak jak w zeszłym roku. Procesja zakończy się Mszą św. w języku angielskim około godz. 12.30. Prosimy chętnych o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i w posprzątaniu po procesji. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W przyszłą niedzielę 11 czerwca na Mszy św. o 10.30 będzie Rocznica I Komunii św. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
 8. Dzisiaj po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 9. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • W poniedziałek św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika 
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała 
 • W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, zaraz po nim Msza św. Od 1 czerwca w tym samym czasie będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.
 2. Od czerwca pragniemy wprowadzić dodatkową Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 20.45 – tak zwaną Mszę św. “ostatniej szansy” – krótką i w ciszy. 
 3. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku oraz do Sanktuarium w Sokółce na Podlasiu 10 czerwca w sobotę (w planie także wizyta w Tykocinie). Koszt wynosi 140 złotych. Zapisy w zakrystii u ks. Michała. Są jeszcze wolne miejsca!
 4. Dzisiaj wspominamy 42 rocznicę śmierci bł. Stefana Wyszyńskiego.
 5. Dzisiaj świętujemy 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Prałata Mieczysława Szymaniaka. Mszą św. Koncelebrowana zostanie odprawiona o godz. 9, a po niej zapraszamy do kawiarenki parafialnej na wspólne świętowanie przy kawie i herbacie.
 6. 4 czerwca obchodzimy Święto Dziękczynienia. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii chętnych z naszej parafii do udziału w Mszy św. o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej oraz w koncercie. Są wolne wejściówki na Mszę św. i koncert w zakrystii. Chcemy zorganizować reprezentację naszej parafii na tą uroczystość. W przyszłą niedzielę będzie poza tym zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. 
 7. Kończy się okres Komunii Wielkanocnej. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 spotkanie Koła Żywego Różańca w Kaplicy Matki Bożej.
 8. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca. W czwartek modlitwa za kapłanów po Mszy św. o godz. 8, a w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30 i przed Mszą św. Rano. W sobotę natomiast nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o 8.
 1. W przyszłym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła 
 • W środę Święto Nawiedzenia NMP 
 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana 
 • W sobotę Wspominamy Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy 

 

VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, zaraz po nim Msza św. Natomiast w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.
 2. Od czerwca pragniemy wprowadzić dodatkową Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 20.45 – tak zwaną Mszę św. “ostatniej szansy” – krótką i w ciszy. 
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego.
 4. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku oraz do Sanktuarium w Sokółce na Podlasiu 10 czerwca w sobotę. Koszt wynosi 140 złotych. Zapisy w zakrystii u ks. Michała. Liczba miejsc ograniczona!
 5. Dzisiaj po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego.
 6. W poniedziałek 22 maja obchodzimy wspomnienie św. Rity z Cascii. Msza św. koncelebrowana z relikwiami świętej odbędzie o godz. 18. Przewodniczyć jej będzie o. Wiesław Dawidowski. Zapraszamy serdecznie, aby zabrać ze sobą róże na poświęcenie i błogosławieństwo.
 7. 24 maja w czwartek obchodzimy w Kościele Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 8. 4 czerwca obchodzimy Święto Dziękczynienia. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii chętnych z naszej parafii do udziału w Mszy św. ogodz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej. Chcemy zorganizować reprezentację naszej parafii na tą uroczystość.
 9. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • W poniedziałek św. Ritę z Cascii, Zakonnicę 
 • W środę NMP Wspomożycielkę Wiernych 
 • W czwartek św. Będę Czcigodnego, Kapłana i Doktora Kościoła 
 • W piątek św. Filipa Neri, Kapłana