XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 17.15 w sali przy zakrystii. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
2. Jeszcze przez najbliższe tydzień zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.
3. Dzisiaj po mszy św. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie służby liturgicznej z naszej parafii i zapisy nowych kandydatów do tej posługi.
4. Chcemy poinformować, że od przyszłego tygodnia rozpoczniemy ewangelizację po domach. Osoby upoważnione do głoszenia ewangelii rozpoczną odwiedzanie parafian. Maja ze sobą upoważnienie wystawione przez nasza parafie. Bardzo prosimy o przyjęcie tych osób.
5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
6. W tym tygodniu patronują nam:
– 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, patron Warszawy, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
– 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
– 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
– 29 IX – w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
– 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. W rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, 17 września, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tego dnia przypada tez liturgiczne wspomnienie świętego arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września we wtorek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii sprawowanych tego dnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 4. W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
 5. Przez najbliższe dwa tygodnie zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.
 6. W przyszła niedzielę po mszy św. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie służby liturgicznej z naszej parafii i zapisy nowych kandydatów do tej posługi.
 7. W tym tygodniu wspominamy jeszcze 20 września – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
 8. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj na cele Caritas naszej parafii i najuboższych.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej mają swoje spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.20. Po Mszy świętej o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
 3. W czwartek 13 września wspominamy św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora kościoła.
 4. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej.
 5. W sobotę, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.
 7. W najbliższym czasie rozpoczniemy zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii świętej oraz dorosłych i młodzież do sakramentu bierzmowania.