XVIII Niedziela Zwykła

 1 sierpnia 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

 

 1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8:00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
  od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7:30-18:00.

 

 1. Sierpień związany z wielkimi wydarzeniami historycznymi i patriotycznymi w naszej historii. Dzisiaj wspominamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poprzez uczestnictwo w obchodach rocznicy chcemy oddać hołd poległym oraz żyjącym uczestnikom Powstania.

 

 1. W najbliższy piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia Pana Jezusa na górze Tabor pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. W Święto Przemienienia Pańskiego Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

XV – Niedziela Zwykła

 11 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

 

 1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

 1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.

 

 1. 16 lipca w piątek, obchodzimy wsp. NMP z Góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła, a także życie naszej Parafii. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18. Msze św. tego dnia o 7 i 18.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek: wsp. Św Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.

– we wtorek: wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w czwartek: wsp. Św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła

 

XIV – Niedziela Zwykła

 4 lipca 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30 nabożeństwo adoracyjne.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 6 VII – wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

– 8 VII – wsp. Św. Jana z Dukli

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku.