IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marzec 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o 17. 
 2. Dzisiaj na prośbę wolontariuszy z Ukrainy, organizujemy zbiórkę dewocjonaliów (różańce, medaliki, małe obrazki) dla ukraińskich żołnierzy. Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać różańce i medaliki. 
 3. W naszym kościele utworzyła się grupa wolontariuszy, którzy angażują się w bezpłatną pomoc parafii i parafia Towarzyszenie osobom starszym, chorym, samotnym, pomoc w zrobieniu zakupów czy drobnym sprzątaniu, rozmowa, wyjście na spacer – to niektóre z zajęć, jakie już zostały przez nich podjęte. Prosimy także o zgłaszanie osób, które takiej pomocy potrzebują. Można podejść do zakrystii lub do wolontariuszy, którzy dzisiaj po Mszy św. zbierają z tyłu kościoła dewocjonalia dla ukraińskich żołnierzy.
 4. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo. Rekolekcje rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca i potrwają do wtorku 28 marca. Szczegóły są na plakatach.
 5. W tym roku liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będzie o godz. 22. Zaraz po niej przejdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Z tego względu nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej. Zapraszamy wszystkich parafian na najważniejszą w ciągu roku liturgię – Wigilię Paschalną.
 6. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego. Przy ołtarzu św. Józefa został ustawiony kosz na dary – produkty żywnościowe dla najuboższych z parafii.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek 20 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP 

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP 

III Niedziela Wielkiego Postu 12 marzec 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o 17. 
 2. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej w okresie Wielkiego Postu.
 3. 13 marca w poniedziałek obchodzimy 10 rocznicę wyboru Papieża Franciszka. Dziękujemy Bogu za dar jego pontyfikatu. Zapraszamy do udziału w Mszy św. dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, która odbędzie się o go 18 w Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę 19 marca na prośbę wolontariuszy z Ukrainy, organizujemy zbiórkę dewocjonaliów (różańce, medaliki, małe obrazki) dla ukraińskich żołnierzy. Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać różańce i medaliki.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo, administrator naszej parafii. Rekolekcje rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca i potrwają do wtorku 28 marca. Szczegóły są na plakatach.
 6. W tym roku liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będzie o godz. 22. Zaraz po niej przejdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Z tego względu nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej. Zapraszamy wszystkich parafian na najważniejszą w ciągu roku liturgię – Wigilię Paschalną.
 7. Zwracamy się do parafian i gości o uszanowanie ciszy podczas całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwy na głos są prowadzone tylko w wyznaczonych godzinach – Różaniec codziennie o godz. 17.30, modlitwa za kapłanów po Mszy św. o 8 w pierwszy czwartek miesiąca oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w czwartek. Poza tymi godzinami modlimy się w ciszy. 
 8. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 19 w kościele.

II Niedziela Wielkiego Postu 5 marzec 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o 17. 
 2. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej w okresie Wielkiego Postu. Harmonogram kościołów stacyjnych znajduje się w gablocie przedsionku kościoła.
 3. Zapraszamy serdecznie na spektakl teatralny 11 marca w sobotę o godz. 19 do Kaplicy Matki Bożej naszego kościoła pt. „Czas odwiedzin” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Przedstawienie może pomóc nam głębiej przeżywać okres Wielkiego Postu. Wstęp jest wolny.
 4. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo, administrator naszej parafii. Rekolekcje rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca i potrwają do wtorku 28 marca. Szczegóły są na plakatach.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby remontowe i utrzymanie naszego kościoła. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie przeprowadzona zbiórka do puszki środków finansowych na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
 6. W tym roku liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będzie o godz. 22. Zaraz po niej przejdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Z tego względu nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej. Zapraszamy wszystkich parafian na najważniejszą w ciągu roku liturgię – Wigilię Paschalną.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

We wtorek 7 marca Św. Perpetuę i Felicytę, męczennice