II Niedziela Wielkiego Postu

 28 luty 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:15.

 

 1. Dziś Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel. Również w naszej modlitwie pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach.

 

 1. Za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek na Mszach św.
  o godz. 8:00 i 18:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek będziemy modlić się za kapłanów w sposób szczególny za pracujących w naszej parafii, oraz będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:30.

 

 1. W środę 3 marca przypada 14 rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Po Mszy św. o godz. 18:00 po modlitwie po Komunii zaśpiewamy hymn dziękczynny: „Ciebie Boga, wysławiamy”. Czwartek 4 marca jest dniem imienin Księdza Kardynała. W tych dniach otoczmy naszego Pasterza szczególną modlitwą, prosząc dla Niego o błogosławieństwo Boże w kierowaniu Kościołem Warszawskim.

 

 1. Są jeszcze wolne intencje mszalne na marzec. Osoby, które chciałyby zamówić Mszę św. zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafii w godzinach pracy.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w czwartek Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
 2. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy w 3 Niedzielię Wielkiego Postu.
 3. W piątek 26 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W przyszłą – niedzielę Wielkiego Postu, po wszystkich Mszach świętych, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na Caritas Parafialny – pomoc najuboższym.
 6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy nasza parafiankę śp. Alinę Niechęcką – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V Niedziela Zwykła

 7 luty 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

 

 1. W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
  z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu
  o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

 

 

 1. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.
  W tym roku ze względu na panującą pandemię nie będziemy udzielali Sakramentu namaszczenia chorych podczas Mszy świętych. Przez wstawiennictwo Matki Bożej
  z Lourdes będziemy modlić się o zdrowie dla wszystkich chorych, a w sposób szczególny będziemy prosić o oddalenie od nas panującej pandemii.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w środę wsp. Św. Scholastyki, Dziewicy.