UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych, które w naszym kościele sprawowane są w dni powszednie o godz. 18.00 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta), w niedzielę i święta o godz. 17.30.

7. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, którego już znamy. Razem z ks. Jackiem modlimy się o błogosławine owoce pracy z bezdomnymi, a po Mszy świętej możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez Wspólnotę ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła.

8. Za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas Mszy świętej o godz. 10.30, 15. dzieci przystąpi do I Komunii świętej. Do piątku, 1 czerwca dzieci przeżywać będą swój biały tydzień.

9. w Tym tygodniu patronują nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

10. Od piątku, 25 maja będziemy przygotowywać się do Święta Dziękczynienia poprzez ogólnopolską Nowennę do Opatrzności Bożej, którą odmawiać będziemy na zakończenie nabożeństw majowych i czerwcowych.

11. W dniach 25-27 maja 2018 r. organizowane jest w Niepokalanowie Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin pod hasłem: Miłość jest najważniejsza, z bardzo ciekawym programem dla małżonków i dzieci. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

12. W sobotę, 23 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Koszt pielgrzymki 80 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 6.00.

13. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Michał Marcin Dżaman, kawaler i Monika Joanna Paleczna, panna obydwoje z naszej parafii – zapowiedź 1.

14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: śp. Regina Żółkowska. Polećmy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Umocnieni darami Ducha Świętego trwajmy mocno w wyznawaniu naszej wiary i postępujmy według jej zasad.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w naszym kościele, w dni powszednie o godz. 18.00 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta), w niedzielę i święta o godz. 17.30.

5. Od dzisiejszej niedzieli, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, z procesją, z figurą Matki Bożej i różańcem, które celebrować będziemy każdego 13. miesiąca do października włącznie. Rozpoczniemy je po Mszy świętej o godz.18.00.

6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Katarzynki, które prowadzą koło Kętrzyna dom dla dziewcząt z problemem uzależnień. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry ofiarami składanymi do puszek.

7. w Tym tygodniu patronują nam:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski i metropolii warszawskiej. Główne obchody w sanktuarium przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie o godz.18.00.

8. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19. Początek zwiedzania pod opieką przewodnika Domu Arcybiskupów Warszawskich i ogrodu 19 maja o godz. 18.00.

9. W sobotę, 19 maja, organizujemy pielgrzymkę do Torunia. Koszt pielgrzymki 70 zł.( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 6.30.

10. W niedzielę, 20 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 17.00.

11. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Robert Jerzy Majewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Patrycja Kotomska, panna z par. św. Faustyny w Sękocinie Starym – zapowiedź 2.

12. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Jan Bronisław Zmorzyński. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Ojczyzna nasza jest w niebie. Obyśmy o tym nigdy nie zapomnieli. Błogosławionej niedzieli.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie wieczorna Msza święta. W niedzielę i święta o godz. 17.30.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. W sobotę 12 maja o godz. 9.00 zapraszamy do kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej na film fabularny pt. Dwie korony, o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego (27 IV 2018 r. była 100 rocznica jego święceń kapłańskich).

8. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców w sobotę 12 maja o godz. 10.30.

9. Zapraszamy na koncert szwedzkiego chóru kameralnego z katedry w Linkoping, w sobotę 12 maja o godz.19.00, w naszym kościele. Wstęp wolny.

10. W przyszłą niedzielę, 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, z procesją, z figurą Matki Bożej i różańcem, które celebrować będziemy każdego 13. miesiąca do października włącznie. Rozpoczniemy je po Mszy świętej o godz.18.00.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Katarzynki, które prowadzą koło Kętrzyna dom dla dziewcząt z problemem uzależnień. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry ofiarami składanymi do puszek.

12. W sobotę 19 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 6.30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł ( w tym przejazd, obiad i NNW). Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

13. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Mateusz Grzmiel, kawaler z parafii w Białobrzegach i Paulina Urszula Gasentzer, panna z naszej parafii – zapowiedź 2;

  • Jarosław Kamil Chmielewski, kawaler z naszej parafii i Barbara Teresa Królikowska, panna z parafii św. Augustyna w Warszawie – zapowiedź 2;

  • Mateusz Tomasz Adamczewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Monika Jawornicka, panna z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź 2.

Robert Jerzy Majewski, kawaler z naszej parafii i Paulina Patrycja Kotomska, panna z par. św. Faustyny w Sękocinie Starym – zapowiedź 1.

14. „W najbliższą sobotę 12 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, przy ul. Świętojańskiej 10, przeżywana będzie Uroczystość Odpustowa. OO. Jezuici zapraszają tego dnia na uroczystą Mszę św.o godz. 20.00, której przewodniczył będzie ks. abp Henryk Hoser. Zaproszenie dotyczy także procesji ulicami Starego Miasta, która wyruszy z  Sanktuarium o godz, 19.00. W ten sposób oddamy cześć Patronce Warszawy niosąc Jej zabytkową figurę.

15. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Jan Bronisław Zmorzyński. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…