XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Na nabożeństwa październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.30.
 2. Dziś XIX Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Wstańmy chodźmy”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Fundacja zaprasza również na koncert, transmitowany przez TVP 1 dzisiaj o godz. 18.20.
 3. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

wtorek – Św. Teresy z Avila,

środę – Św. Jadwigi Śląskiej,

czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego.

 1. W piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 2. W sobotę, 19 października przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 3. Przyjmujemy wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 4. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym

XXVI Niedziela zwykła – 29 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej.
 2. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy od wtorku 1 października, nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętych będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00.
 4. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 2 października o godz. 19.15. Będzie to cykl ok. 10 cotygodniowych spotkań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relacje z Panem Bogiem, może mają wątpliwości w wierze albo po prostu chcą usłyszeć Dobrą Nowinę.
 5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 6. W środę po Mszy wieczornej o godzinie 18.45 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w sali przy zakrystii.
 7. W tym tygodniu patronują nam:

– 30 IX – św. Hieronim. Kapłan i Doktor Kościoła;

– 1 X – św. Teresą od Dzieciatka Jezus, dziewicę i doktora kościoła;

– 2 X – św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała;

– 4 X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła;

– 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

 1. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe – na opłacenie części wymiany rur centralnego ogrzewania w podziemiach kościoła.

XXIV Niedziela zwykła – 22 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 17.15 w sali przy zakrystii. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
 2. Jeszcze przez najbliższe tydzień zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych i młodzieży od klasy 1 liceum do sakramentu bierzmowania. .
 3. Chcemy poinformować, że po wakacjach rozpoczynamy ponownie ewangelizację po domach. Osoby upoważnione do głoszenia ewangelii rozpoczną odwiedzanie parafian. Maja ze sobą upoważnienie wystawione przez nasza parafie. Bardzo prosimy o przyjęcie tych osób.
 4. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 2 października o godz. 19.15. Będzie to cykl ok. 10 cotygodniowych spotkań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relacje z Panem Bogiem, może mają wątpliwości w wierze albo po prostu chcą usłyszeć Dobrą Nowinę.
 5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
 6. W tym tygodniu patronują nam:

– 23 IX – św. ojciec Pio z Petrelciny, kapłan

– 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, patron Warszawy, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

– 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

– 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech.