III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Wczorajszą Mszą świętą o godz.18.00 rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Przemysław Zgórecki z Poznania, posługujący obecnie w Londynie. Rekolekcje potrwają do środy, 7 marca. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy świętej. W tygodniu dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej przypada we wtorek 6 marca. Będziemy spowiadali pół godziny przed każdą Mszą świętą i jeśli będzie potrzeba, także podczas Mszy.

3. Dzieci i młodzież szkolna mają rekolekcje w parafiach, na terenie których położona jest szkoła według planu podanego w szkole.

4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 8.30 i o godz. 18.30 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

5. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.

6. Wczoraj w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela dziękowaliśmy w gronie duchownych i świeckich za 200 lat istnienia naszej Archidiecezji oraz za 11 lat posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji naszego Biskupa, Kardynała Kazimierza Nycza. Dzisiaj w dniu imienin naszego biskupa prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla księdza Kardynała Kazimierza w posługiwaniu w kościele warszawskim.

7. W najbliższą sobotę, 10 marca o godz. 10.30 kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

8. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebraliśmy do puszek na ten cel 1070,20 zł. Bóg zapłać.

9. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Parafialne Caritas rozprowadza już świece na stół wielkanocny.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Kamil Makarewicz, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i Katarzyna Gruca, panna z naszej parafii (zapowiedź 1);

– Adam Tadeusz Pietrzyk, kawaler i Dominika Teresa Mońdziel, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1).

11. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę tzw. inwestycyjną, wpływające na parafialne konto lub składane indywidualnie. Ostatnio zostało wykonane nowe oświetlenie prezbiterium, trwają prace związane z renowacją organów, a także realizacja dwunastu świeczników (tzw. zacheuszek), które zostaną umieszczone na ścianach świątyni w rocznicę jej konsekracji, tj. 27 kwietnia ( 27 IV 1732).

12. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Zofia Jankowska i śp. Jerzy Krzysztof Dąbrowski. Polećmy ich Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego uczestnictwa w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych.