II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018 r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.

3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 18.30, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.15.

4. Od przyszłej niedzieli, tj. od 4 marca rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Przemysław Zgórecki z Poznania, posługujący obecnie w Londynie. Rekolekcje potrwają do środy, 7 marca. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy świętej. W tygodniu dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej przypada we wtorek 6 marca. Będziemy spowiadali pół godziny przed każdą Mszą świętą i jeśli będzie potrzeba, także podczas Mszy.

5. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

7.  Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą za nasze grzechy.

8. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wpatrywać się w Serce Maryi przebite mieczem boleści i prosić o pomoc w naszej drodze zawierzenia Panu Bogu. Będziemy także dziękować za 11 lat posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji naszego Biskupa, Kardynała Kazimierza Nycza.

9. W sobotę, 24 marca Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 70 zł., zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Na tablicy ogłoszeń można znaleźć wielkopostne kościoły stacyjne w Warszawie z możliwością całodziennej spowiedzi i modlitewnym programem.

11.  Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną.

12. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Anna Jaroszewska i śp. Teodozja Szostakowska. Polećmy je Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego przygotowania i uczestnictwa w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych.

About the Author