4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018 r.

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. Tego dnia , o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Obok Korpusu Dyplomatycznego zaproszeni są wszyscy księża diecezjalni i zakonni, bracia i siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej, ruchy wspólnoty i grupy parafialne oraz wszyscy wierni świeccy.

4. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Za tydzień zbiórka do puszek na parafian zmagających się z trudną sytuacją materialną.

5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Kamil Makarewicz, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i Katarzyna Gruca, panna z naszej parafii (zapowiedź 2);

– Adam Tadeusz Pietrzyk, kawaler i Dominika Teresa Mońdziel, obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 2);

– Paweł Aleksander Podszewicki, kawaler i Natalia Yatskovska, panna obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 1).

6. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Sabina Otrębska i śp. Teresa Grabowska. Polećmy je Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author