II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017r.

II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w sklepach.

2. Wyrazem naszej postawy czuwania jest udział w Mszach świętych RORATNICH, odprawianych tradycyjnie o brzasku dnia, we wszystkie dni powszednie adwentu, do soboty przed wigilią Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymują elementy układanki, którą przez adwent przygotowują w domu. Dla wszystkich uczestników RORAT, od poniedziałku do piątku, tak jak było to w zeszłym roku, przewidziane są w „Starej Zakrystii” ciepły napój i ciastko. Serdecznie zapraszamy! RORATY CODZIENNIE o 7.00 poprzedzone są śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. Dzisiaj o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. Obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

5. Trwają wizyty duszpasterskie rodzin i mieszkańców naszej parafii. Kolęda to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu i jego mieszkańców oraz okazja do spotkania i rozmowy z osobą duchowną. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach informacyjnych, na parafialnej stronie internetowej, na facebooku oraz wysłany mailem.

Plan kolędy:

• 11 XII, poniedziałek: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 101A, 101C, 105/111A, 105/111B i 113;
  • 12 XII, wtorek: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 113A, 113B, 113D,115;

• 13 XII, środa: od godz. 16.30 Aleja Jana Pawła II 35;

• 14 XII, czwartek: od godz. 16.30 Aleja Jana Pawła II 36 i 38;

• 15 XII, piątek: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 119/125 oraz Ogrodowa 4;

• 16 XII, sobota: od godz.11.00 Aleja Solidarności 129/131;

• 18 XII, poniedziałek: od godz. 16.30 Elektoralna 12A, Aleja Solidarności 131A i 147;

• 19 XII, wtorek: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 88 i 149;

• 20 XII, środa: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 84 i 86;

• cd. po Świętach Bożego Narodzenia.

6. W tym tygodniu patronuje nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

7. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

8. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Kupując zaś święcę lub wysyłając sms o treści “Świeca” pod nr 72052 (koszt 2,46 z VAT) wspieramy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Klerycy naszego seminarium wdzięczni za wsparcie, przygotowali też kalendarz na 2018r. Do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii za dobrowolną ofiarą.

9. Przy ołtarzu św. Józefa został wystawiony kosz, w którym będziemy mogli złożyć dary świąteczne przeznaczone dla najbiedniejszych.

10. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Halina Bielecka i śp. Bronisława Piorun. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i modlitewnego przeżycia Adwentu! Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w RORATACH!