III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2017r.

III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty poprzedzone są śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla wszystkich uczestników RORAT przewidziane są w „Starej Zakrystii” ciepły napój i ciastko.

4. Dzisiaj o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nieszpory. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich, którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 16.45.

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00, ponieważ wieczorem będziemy celebrować liturgię domową przy stole wigilijnym.

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy tradycyjnie na godz. 24.00. Pasterka Wspólnoty anglojęzycznej o godz. 22.00. Nie będzie Mszy świętych w święta: 25 XII o godz. 7.30 i 26 XII o godz.13.30. Pozostałe Msze święte bez zmian.

7. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Okazją do tego były rekolekcje adwentowe i spowiedź. Z sakramentalnej spowiedzi można skorzystać jeszcze w tygodniu przed Mszą świętą lub po jej zakończeniu. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, tj. na przyszłą niedzielę. Przypominamy, że przez okres Adwentu nie ma Mszy świętej o godz. 8.00.

8. Do środy potrwają wizyty duszpasterskie rodzin i mieszkańców naszej parafii w okresie przedświątecznym. Kolęda to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu i jego mieszkańców oraz okazja do spotkania i rozmowy z osobą duchowną. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach informacyjnych, na parafialnej stronie internetowej, na facebooku oraz wysłany mailem:

  • 18 XII, poniedziałek: od godz. 16.30 Elektoralna 12A, Aleja Solidarności 131A i 147;

  • 19 XII, wtorek: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 88 i 149;

  • 20 XII, środa: od godz. 16.30 Aleja Solidarności 84 i 86;

  • cd. po Świętach Bożego Narodzenia, od 27 XII.

9. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Kupując zaś święcę lub wysyłając sms o treści “Świeca” pod nr 72052 (koszt 2,46 z VAT) wspieramy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Klerycy naszego seminarium wdzięczni za wsparcie, przygotowali też kalendarz na 2018r. Do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii za dobrowolną ofiarą.

10. Przy ołtarzu św. Józefa został wystawiony kosz, w którym możemy złożyć dary świąteczne przeznaczone dla najbiedniejszych.

11. W zeszłą niedzielę obchodziliśmy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzięki pomocy Caritas zebraliśmy na ten cel 1690,96 zł. Bóg zapłać.

12. Dzisiaj Parafialna Caritas zbiera po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na zmagających się z biedą, dla których zostało przygotowanych i rozdanych kilkadziesiąt paczek świątecznych.

13. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Władysława Cwyl i śp. Marek Wojciech Górecki i śp. Henryk Czerwiński. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżycia Adwentu!

Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich w tym roku RORATACH!

About the Author