I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejszą Liturgią rozpoczynamy ADWENT, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Nie zabraknie w nim Mszy świętych RORATNICH, odprawianych tradycyjnie o brzasku dnia, we wszystkie dni powszednie od poniedziałku, 4 grudnia do soboty przed wigilią Bożego Narodzenia. Dzieci będą otrzymywały elementy układanki, którą przez adwent będą przygotowywały w domu. Dla wszystkich uczestników RORAT, od poniedziałku do piątku, tak jak było to w zeszłym roku, przewidziane są w „Starej Zakrystii” ciepły napój i ciastko. Serdecznie zapraszamy! RORATY CODZIENNIE o 7.00.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i potrwają do niedzieli, 10 grudnia. Poprowadzi je o. Dariusz Laskowski z zakonu OO. Paulinów. Msze święte w piątek i sobotę o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W niedzielę według stałego porządku. Spowiedź przez całe rekolekcje 30 minut przed Mszą świętą, a także podczas Eucharystii.

3. Dzisiaj o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.

4. Od poniedziałku, 4 grudnia rozpoczniemy wizyty duszpasterskie rodzin i mieszkańców naszej parafii. Kolęda to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu i jego mieszkańców oraz okazja do spotkania i rozmowy z osobą duchowną. Kolędę rozpoczniemy w tym roku od Alei Solidarności 83/89. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach informacyjnych, na parafialnej stronie internetowej, na facebooku oraz wysłany mailem.

5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– 3 grudnia św. Franciszeka Ksawerego (1506-1552), prezbitera, jezuitę, uważanego za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na naszych bliźnich;

7 grudnia św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, żyjącego w IV wieku, gorliwego duszpasterza i uczonego teologa, wielkiego doktora Kościoła. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 18.00 Msza wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;

– 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. O godz. 12.00 „Święta godzina łaski”.

6. Za tydzień będziemy obchodzić XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej  Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

7. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Kupując zaś święcę lub wysyłając sms o treści “Świeca” pod nr 72052 (koszt 2,46 z VAT) wspieramy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Przy ołtarzu św. Józefa został wystawiony kosz, w którym będziemy mogli złożyć dary świąteczne przeznaczone dla najbiedniejszych.

9. Wspólnota Legion Maryi rozdaje dzisiaj po każdej Mszy świętej cudowne medaliki. Można też wziąć z ławek broszury mówiące o objawieniach z nim związanych.

10. Z radością informuję, że 8 grudnia o godz. 11.00 w Kościele Seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54 w Warszawie, przyjmie święcenia diakonatu nasz dawny praktykant, Jakub Rosiński.

11. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Warszawskie Seminarium Duchowne. W imieniu całej społeczności seminaryjnej składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i modlitewnego przeżycia Adwentu! Szczególnie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w RORATACH I REKOLEKCJACH!