9 października 2016 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.
O rozwój w naszych rodzinach wiary, nadziei i miłości modlimy się szczególnie na różańcu, na który serdecznie zapraszamy przez cały październik codziennie o godz. 17.20.
2. Dzisiaj, już po raz 16. pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe będą osnute wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
3. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.20, a po nim na Mszę Świętą z procesją wokół kościoła.
5. W piątek, 14. października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy pracują nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii.
6. Z okazji przypadającej 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia 15 października w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się Dzień Otwarty Domu Arcybiskupów Warszawskich. W niedostępnych na co dzień dla zwiedzających miejscach, będzie można obejrzeć pomieszczenia, w których urzędował Prymas Wyszyński. W programie również wystawa fotograficzna i ekspozycja pamiątek z okresu więzienia.
7. Również w sobotę, 15 października br., w ramach Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. Hasłem spotkania będą słowa: Mężczyzna bogaty w miłosierdzie. Początek spotkania o godz.15.00, więcej informacji na stronie internetowej: warszawa.jubileuszmeszczyzn.pl
8. Zaczynamy przyjmować wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
• Sebastian Piotr Piliński, kawaler z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie & Anna Maria Podyma, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 2.
10. W tym tygodniu patronują nam:
• 11 X – św. Jan XXIII, znany jako „Dobry Papież”, który zwołał Sobór Watykański II;
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
• 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.
11. Za tydzień zbiórka do puszek na Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża niosące kompleksową pomoc bezdomnym i najuboższym.
12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Krystyna Rybarczyk, Danuta Zielińska i Stanisław Wyszyński. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…