2 października 2016 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.20, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że Różaniec otwiera nas na Boga, pomaga zwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie o godz. 17.20. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, które otrzymają planszę i codziennie będą mogły otrzymać naklejkę.

3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy MB Szkaplerznej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.15 do 18.30.

5. W dniach 7-8 października 2016 r., w kościele ojców Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2), obchodzić będziemy Jubileusz Maryjny w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia. Jest to jednocześnie Święto Wspólnot Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, a ubogą młodzież. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

7.W kaplicy MB Szkaplerznej przed i po Mszy świętej o godz. 9.00 będą do odebrania zdjęcia z uroczystości odpustowych, połączonych z jubileuszem 150-lecia parafii i poświęcenia nowych szat na obraz Matki Boskiej Białynickiej, naszej Pani na Lesznie.

8. Z powodu zbyt małej liczby osób odwołana została pielgrzymka do Sanktuarium św. Krzyża. Po zwrot wpłaconych zaliczek zapraszamy do zakrystii po Mszy świętej.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Sebastian Piotr Piliński, kawaler z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie & Anna Maria Podyma, panna z parafii tutejszej– zapowiedź 1.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

· We wtorek 4 X – św. Franciszka z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;

· W środę 5 X – św. Faustynę Kowalską, apostołka, „sekretarka” Bożego Miłosierdzia; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych;

· W piątek 7 X – NMP Różańcowej, wspomnienie ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku.

11. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Ryszard Rymarczyk Wieczny odpoczynek…

About the Author