25 września 2016 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej, poprzedzone spotkaniem o godz. 16.45 Bractwa Szkaplerza i tych którzy przyjęli znak szkaplerza.

2. Centrum Formacji Rodzin im. Jana Pawła II w Zalesiu Górnym przy par. św. Huberta powołało do istnienia Szpitalik Małżeński i zaprasza małżeństwa w kryzysie, małżeństwa które zagubiły radość życia i wiarę w miłość oraz straciły nadzieję w możliwość ożywienia relacji małżeńskiej. Szczegóły pod tel. 517 050 407, www.swietarodzina.org.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

4. W sobotę 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będziemy rozważać tajemnice naszej wiary i modlić się szczególnie o życie. Nabożeństwa różańcowe w październiku o godz. 17.20 (czyli 40 minut przed wieczorną Mszą świetą). Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, kóre otrzymają planszę i codziennie będą mogły otrzymać naklejkę do uzupełnienia. Poświęcenie nowych różańców na pierwszym nabożeństwie.

5. W sobotę, 1 X br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Św. Krzyża w Górach Świętokrzyskich. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok 19.00, koszt 50 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego najstarszego w Polsce Sanktuarium.

6. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana;

– we wtorek wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana;

– w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika;

– w czwartek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– w piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

– w sobotę z racji I soboty miesiąca, o godz. 8.00 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej litania Loretańska przed Najświętszym Sakramentem. W ramach przygotowania do 100-lecia objawień fatimskich Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na godz. 11.00 na Mszę świętą, adorację z rozważaniem oraz różaniec.

7. W najbliższą środę 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny o godz. 15.00 możemy włączyć się w inicjatywę modlitewną Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, prosząc o miłosierdzie dla całego świata. Koronkę tego dnia odmówimy na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Solidarności.

8. W ostatnią niedzielę, na prośbę Papieża Franciszka w kościołach w Polsce odbyła się zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Parafialna Caritas zebrała 941 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj zbiórka na podopiecznych Caritas.

9. W kaplicy M.B. Szkaplerznej można obejrzeć zdjęcia z uroczystości odpustowych, połączonych z jubileuszem 150-lecia parafii i poświęcenia nowych szat na obraz Matki Boskiej Białynickiej, naszej Pani na Lesznie i złożyć zamówienie na przygotowanych kartkach z numerami wybranych zdjęć.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Łukasz Iwin, kawaler z par. św. Jana Ap. i Ew. & Dominika Kowalczyk, panna z naszej parafii – zapowiedź 2.

11. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Bernard Czesław Szymurski, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 14.00 , polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…