18 września 2016 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców, pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

4. Uroczystości odpustowe w Święto Narodzenia NMP, które zbiegły się ze świętowaniem 150-lecia parafii oraz poświęceniem odtworzonych szat na obraz Matki Boskiej Białynickiej, naszej „Pani na Lesznie” , Msza święta dziękczynna za te wielkie wydarzenia, festyn parafialny, z wystawą zdjęć z historii parafii, programem kabaretowym ks. Bogusława Kowalskiego i występem p. Andrzeja Batora, atrakcjami dla dzieci i grillem dla całej parafii, to wielka praca wielu parafian i przyjaciół naszej parafii. Wszystkim bardzo dziękujemy za trud i wysiłek byśmy mogli godnie i pięknie wszystkie te wydarzenia przeżyć. W kaplicy M.B. Szkaplerznej można obejrzeć zdjęcia z uroczystości i złożyć zamówienie na przygotowanych kartkach z numerami wybranych zdjęć.

5. Na prośbę Papieża Franciszka we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, a za tydzień na podopiecznych parafialnego Caritas.

6. Przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania odbywa się przy Parafii. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej do 24 września: dzieci z klas 3 szkoły podstawowej oraz młodzieży w wieku 15 lat i starszej, która jeszcze nie przyjęła bierzmowania. Pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w niedzielę 25 września po Mszy świętej o godz. 10.30.

7. W sobotę, 1 Października br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Św. Krzyża w Górach Świętokrzyskich. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok 19.00, koszt 50 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mateusz Krzysztof Jakubiuk, kawaler & Kinga Starek, panna obydwoje z naszej parafii – zapowiedź 2;

• Łukasz Iwin, kawaler z par. św. Jana Ap. i Ew. & Dominika Kowalczyk, panna z naszej parafii – zapow 1.

9. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

·We wtorek 20 IX – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy męczenników

·W środę 21 IX – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

·W piątek 23 IX – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana i stygmatyka

10. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Kluba, polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…