11 września 2016 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Rozwijajmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. W dzień powszedni przed, a w niedzielę podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.

2. Uroczystości odpustowe w Święto Narodzenia NMP, które zbiegły się ze świętowaniem 150-lecia parafii oraz poświęceniem odtworzonych szat na obraz Matki Boskiej Białynickiej, naszej „Pani na Lesznie” przez J.E. Bp. Michała Janochę przyniosły wiele wzruszeń i radości. Dzisiaj o godz. 13.30 – Msza święta dziękczynna za te wielkie wydarzenia, pod przewodnictwem ks. Prałata Bogusława Kowalskiego, proboszcza katedry warszawsko-praskiej, po której zapraszamy na festyn parafialny z programem na wesoło ks. Bogusława, z wystawą zdjęć z historii parafii, atrakcjami dla dzieci i grillem dla całej parafii.

3. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.30 poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju na całym świecie.

4. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.

Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić w int. dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Rozpoczniemy też dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

4. Przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania odbywa się przy Parafii. Zapraszamy do zgłaszania w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej do 24 września: dzieci z klas 3 szkoły podstawowej oraz młodzieży w wieku 15 lat i starszej, która jeszcze nie przyjęła bierzmowania. Pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w niedzielę 25 września po Mszy świętej o godz. 10.30.

5. W tym tygodniu obchodzimy w Liturgii:

• w poniedziałek 12 IX – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, nawiązujące do wiktorii wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego z 1683 r.;

• we wtorek 13 IX – św. Jana Chryzostoma, gorliwego pasterza i wspaniałego kaznodzieję, barwne językowo kazania przyniosły mu popularność, nadano mu przydomek „Złotousty”. Po wieczornej Mszy świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej;

• w środę, 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom oraz noszenie go na szyi;

w czwartek, 15 IX – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

w piątek, 16 IX – świętych męczenników: papieża Korneliusza i biskupa Cypriana.

w sobotę 17 IX – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa Warszawy, który przyczynił się do duchowego odrodzenia stolicy, a przez władze carskie zesłany w głąb Rosji. To dzień 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

6. W imieniu społeczności naszego Seminarium Duchownego składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na jego utrzymanie.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Mateusz Krzysztof Jakubiuk, kawaler & Kinga Starek, panna oboje z naszej parafii zap. I.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Witold Błaszczyk. Wieczny odpoczynek…