4 września 2016 – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie nabożeństwa adoracyjnego z racji I niedzieli miesiąca, dzisiaj o godz. 17.30. Poprzedzi je o godz. 16.45 Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), skauci św. Bernarda, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Kontakt u księży w zakrystii.

4. Dzisiaj w Watykanie Papeż Franciszek dokona kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty, z pochodzenia Albanki, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości oraz laureatki Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1979.

5. Spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli Wspólnot parafialnych (po max. dwie osoby z każdej wspólnoty) dzisiaj po Mszy świętej o godz. 13.30 w refektarzu plebanii.

6. Trwając w dziękczynieniu za 150-lecie naszej parafii, w tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystości odpustowe – Święto Narodzenia NMP oraz związane z poświęceniem i nałożeniem nowej szaty na obraz Matki Boskiej Białynickiej, Warszawskiej „Pani na Lesznie”:

• w czwartek, 8 września o godz. 18.00 – Msza Święta w uroczystość odpustową pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Bp. Michała Janochy;

• w niedzielę, 11 września o godz. 13.30 – Msza dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej i 150-lecie parafii, pod przewodnictwem ks. Prałata Bogusława Kowalskiego, proboszcza katedry warszawsko-praskiej, po której organizujemy festyn parafialny z programem na wesoło ks. Bogusława, atrakcjami dla dzieci i grillem dla całej parafii. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

7. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne.

8. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne w Parafii. Udało się odebrać odtworzone szaty na obraz Matki Bożej z precjozów złożonych przez Parafian i Gości. Koszt robocizny szat i odnowionych lichtarzy, to 23 tys. zł. Zakończyły się też prace malarskie na klatce przy zakrystii, a do środy skończą się prace ogrodowe. W przygotowaniu jest alarm do prezbiterium, dla ochrony obrazu i tabernakulum oraz wystawa zdjęć – związanych z parafią, jej historią i ważnymi wydarzeniami, która będzie zainstalowana w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej na uroczystości odpustowe oraz pamiątkowe obrazki Matki Boskiej Białynickiej, „Pani na Lesznie” w nowej szacie.