28 sierpnia 2016 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym
i katechetycznym. Już dziś wieczorem o godz.17.30 podczas nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. W archikatedrze warszawskiej uroczystość odpustowa.

3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli
i katechetów na Eucharystię o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na Mszę świętą o godz. 18.00. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 18.00.
5. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę dodatkowa Msza święta o godz. 11.00, po której Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza także na adorację i różaniec.

6. W niedzielę, 4 września br., w Watykanie, podczas uroczystej Mszy Świętej, Ojciec Święty Franciszek dokona kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty, z pochodzenia Albanki, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości oraz laureatki Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1979.

7. W tym tygodniu rozpoczniemy uroczystości związane z rocznicą erygowania naszej parafii. Później uroczystości odpustowe oraz związane z rekoronacją obrazu Matki Bożej, które potrwają do 11 września:

• 1 września, czwartek o godz. 18.00 – Msza święta dziękczynna w 150 rocznicę erygowania naszej Parafii pw. Narodzenia NMP na Lesznie w Warszawie;

• 8 września, czwartek o godz. 18.00 – Msza Święta w uroczystość odpustową, w Święto Narodzenia NMP z rekoronacją obrazu przez J.E. ks. Kard. Kazimierza Nycza;

• 11 września, niedziela o godz. 13.30 – Msza dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej i 150-lecie parafii, po której organizujemy grilla dla całej parafii.

8. Spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli Wspólnot parafialnych(po max. dwie osoby z każdej wspólnoty) w przyszłą niedzielę, 4 września po Mszy świętej o godz. 13.30.

9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

• Michał Narojczyk, kawaler z naszej parafii & Ewelina Nizińska, panna z parafii św. Bartłomieja w Rybiu – zapowiedź 2.

10. W ostatnim tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Kazimiera Krzyżanowska. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

· 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;

· 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

· 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.

Niech droga pokornego serca, o której poucza nas dzisiaj Dobry Bóg w swoim słowie, będzie naszą drogą w rozpoczynającym się nowym tygodniu i nowym roku szkolnym.