26 Niedziela zwykła – 1 października 2017 r.

XXVI Niedziela zwykła 1 października 2017

1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.15 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Dzieci otrzymają planszę i codziennie będą mogły otrzymać naklejkę do uzupełnienia. Różaniec prowadzony przez dzieci w każdy czwartek.

2. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w pierwszą sobotę miesiąca, tj. 7 października. Tego dnia włączając się w inicjatywę Różniec do granic o godzinie 14.00 odmówimy cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Wołać będziemy o ratunek dla Ojczyzny i świata.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

4. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i tych, którzy chcą do niej się włączyć, dzisiaj o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii świętej dzieci z klas III. Po Mszy świętej, podczas której poświęcimy różańce dla dzieci, spotkanie dzieci i rodziców w sali w podziemiach plebanii.

6. W Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

7. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętych będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 15.00 do 18.30.

9. W tym tygodniu patronują nam:

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

10. W przyszłą niedzielę, jak co roku przed 16 października, obchodzić będziemy w Polsce Dzień Papieski, wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz gościć stypendystów ze świadectwami.

11. Parafia organizuje w przyszłym roku w dniach 10 – 17 marca pielgrzymkę do Lourdes na 160 lecie objawień. W planach jest też Montserrat i Barcelona. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Mikołaj Damian Stypułkowski, kawaler z naszej parafii i Justyna Sylwia Małecka, panna z parafii Świętego Ducha w Werdunie –

zapowiedź 2.

13. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej w związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

14. Książka intencji mszalnych na rok 2018 będzie dostępna w kancelarii od najbliższego wtorku.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne. W najbliższych planach jest renowacja ławek i podestów w kościele.