25 Niedziela zwykła 24 września 2017r.

XXV Niedziela zwykła 24 września 2017

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu w związku z odbywającym się Rokiem Narodowego Kongresu Trzeźwości. Przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyłożona jest księga, z możliwością wpisu zadeklarowanej na jakiś czas trzeźwości lub całkowitej abstynencji. Można też wziąć odpowiedni formularz i dokonać wpisu w domu, przynosząc odpowiedni odcinek.

2. Dzisiaj spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 16.45 w sali przy zakrystii. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.

3. W dniach 23-24 września odbywa się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę podczas, której dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy dzisiaj wszystkich małżonków do takiego odnowienia przyrzeczeń w parafialnej świątyni.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Będziemy rozważać tajemnice naszej wiary i modlić się szczególnie o pokój i ducha pojednania w naszym narodzie. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będą odbywały się o godz. 17.15 (czyli 45 minut przed wieczorną Mszą świętą). Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci otrzymają planszę i codziennie będą mogły otrzymać naklejkę do uzupełnienia. Różaniec prowadzony przez dzieci w każdy czwartek.

5. Rozpoczęcie przygotowania do I Komunii świętej dzieci z klas III i oraz spotkanie z ich rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Mszy świętej, podczas której poświęcimy różańce dla dzieci, spotkanie w sali w podziemiach plebanii.

6. Zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.

7. Tydzień temu gościliśmy przedstawicieli Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, którzy mówili o formach jego działalności i które wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarą. Wdzięczni za naszą ofiarność nadmieniają, że tego dnia zebrano w naszej parafii 3046 zł. Bóg zapłać.

8. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Aniołowie są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecni Aniołowie. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

9. W tym tygodniu patronują nam:

• 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, patron Warszawy, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

10. W naszych modlitwach pamiętajmy o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

11. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Damian Stypułkowski, kawaler z naszej parafii i Justyna Sylwia Małecka, panna z parafii Świętego Ducha w Werdunie –

zapowiedź 1.

12. Dzisiaj po każdej Mszy świętej parafialna Caritas zbiera na pomoce szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej w związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

13. Są wolne intencje mszalne w miesiącu wrześniu. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii po Mszy świętej lub w tygodniu do kancelarii. Książka intencji na rok 2018 będzie dostępna od października 2017r.