XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 13 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj nabożeństwo adoracyjnego o godz. 17:30. Wcześniej, bo o godz. 16.45 spotkanie Koła Żywego Różańca w kaplicy Matki Bożej.
  2. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
    od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 18:00.
  3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej.
  4. Rozpoczynamy zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii świętej oraz dorosłych i młodzieży od klasy 1 liceum do sakramentu bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
  6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w środę wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, Biskupa,

– w czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,

– w piątek św. Stanisława Kostki.

 

 

 

 

About the Author