XIII – Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

XIII – Niedziela Zwykła

 28 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.45 spotkanie Bractwa Szkaplerznego w sali przy zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30 do 18.00.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 29 VI – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;

– 3 VII – św. Tomasz Apostoł. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki ujął Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary;

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku.

 

About the Author