XII – Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 r.

XII – Niedziela Zwykła

 23 czerwca 2019 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W poniedziałek 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które  poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
  2. Na zakończenie oktawy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 27 czerwca, podczas mszy św. o godz. o godz. 18.00 obrzędem błogosławieństwa wianków.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.
  5. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
  6. Przez okres wakacyjny od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
About the Author