NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ -16 czerwca 2019 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

XI – Niedziela Zwykła

16 czerwca 2019 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj o godz. 16.45 w salce przy zakrystii spotkanie Bractwa Szkaplerznego.
  3. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św o godz. 13.30 – wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji i ze śpiewem do czterech ołtarzy przygotowanych przy naszej świątyni, na placu parafialnym. Ołtarz pierwszy przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca, drugi Legion Maryi i Bractwo Szkaplerza Świętego, trzeci Akcja Katolicka, a czwarty Domowy Kościół i służba liturgiczna.
  5. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 10.00, a zakończy po procesji do czterech ołtarzy na pl. Piłsudskiego, kazaniem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dziękczynnym Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  6. W środę, 19 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli , wychowawców i katechetów, rodziców i dziadków na Mszę świętą, na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękowali za kolejny rok edukacji i prosili o błogosławieństwo na czas wakacji.
  7. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas.
  8. W tym tygodniu jeszcze patronuje nam:

17 VI – św. Alberta Chmielowskiego – zakonnik;

21 VI – św. Alojzego Gonzagi – zakonnik.