VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, zaraz po nim Msza św. Natomiast w niedzielę zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.
 2. Od czerwca pragniemy wprowadzić dodatkową Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 20.45 – tak zwaną Mszę św. “ostatniej szansy” – krótką i w ciszy. 
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego.
 4. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku oraz do Sanktuarium w Sokółce na Podlasiu 10 czerwca w sobotę. Koszt wynosi 140 złotych. Zapisy w zakrystii u ks. Michała. Liczba miejsc ograniczona!
 5. Dzisiaj po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego.
 6. W poniedziałek 22 maja obchodzimy wspomnienie św. Rity z Cascii. Msza św. koncelebrowana z relikwiami świętej odbędzie o godz. 18. Przewodniczyć jej będzie o. Wiesław Dawidowski. Zapraszamy serdecznie, aby zabrać ze sobą róże na poświęcenie i błogosławieństwo.
 7. 24 maja w czwartek obchodzimy w Kościele Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 8. 4 czerwca obchodzimy Święto Dziękczynienia. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii chętnych z naszej parafii do udziału w Mszy św. ogodz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej. Chcemy zorganizować reprezentację naszej parafii na tą uroczystość.
 9. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • W poniedziałek św. Ritę z Cascii, Zakonnicę 
 • W środę NMP Wspomożycielkę Wiernych 
 • W czwartek św. Będę Czcigodnego, Kapłana i Doktora Kościoła 
 • W piątek św. Filipa Neri, Kapłana 
About the Author