VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła 11 luty 2024 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Po Mszy św. o godz. 9 będziemy udzielać w kościele sakramentu namaszczenia chorych. W razie potrzeby udzielać będziemy tego sakramentu także po Mszach św. w zakrystii dla chętnych. Pragniemy przypomnieć, że regularnie księża odwiedzają co miesiąc osoby chore i samotne z sakramentami.
  2. Pragniemy poinformować, że nasze organy piszczałkowe są w krytycznym stanie po ocenie eksperta, należącego do diecezjalnej komisji organmistrzów. Nasze organy mają 1972 piszczałki i prawie wszystkie potrzebują renowacji. Mózg organów oraz klawiatura są zużyte i muszą być absolutnie odnowione, ponieważ grozi to nagłą usterką. Niebawem rozpoczniemy zbiórkę pt. “Adoptuj rurkę” [Koszt naprawy wynosi około 100 tysięcy złotych]. Przy okazji informujemy, że nawiązaliśmy dobry kontakt z firmą budowlaną, która zajmuje się zabytkami i w ciągu tego roku przygotujemy wszystkie wnioski oraz projekty, aby odnowić ogrodzenie kościoła oraz okna. Wasza ofiarność pozwalała nam przygotować fundusz na ten cel. Wielkie Bóg zapłać! 
  3. 14 lutego rozpoczynamy Środą Popielcową Wielki Post – okres przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych, charakteryzujący się podjęciem ponownie drogi nawrócenia, rozważania Męki Pańskiej i sensu Krzyża w naszym życiu. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o godz. 17. Pierwsza Droga Krzyżowa 16 lutego. Ten dzień będzie dniem modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych – tzn. jeden posiłek do syta. Post ścisły dotyczy osób między 18 a 60 rokiem życia. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą według porządku dnia powszedniego – o godz. 7.00, 8.00 oraz 18.00. Poza tym w Środę Popielcową będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
  5. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy także do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakatach.
  6. Zapraszamy w tą niedzielę o godz. o 17.30 na nabożeństwo – modlitwę różańcową z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  7. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Są jeszcze wolne intencje na marzec i kwiecień.
  8. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła pomocy najuboższym z naszej parafii. Fundusze zebrane w Wielkim Poście będą przeznaczone na paczki wielkanocne dla potrzebujących. Panie z Caritasu będą w przyszłym tygodniu rozdawać torby na dary żywnościowe, tak jak w Adwencie.
  9. We wtorek 13 lutego o godz. 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w nowej salce przy zakrystii.
About the Author