I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu 18 luty 2024 r. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Warszawskiej!
  2. Rozpoczęliśmy w Środę Popielcową okres Wielkiego Postu. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o godz. 17.
  3. Od tej niedzieli rozpoczynamy akcję “Adoptuj rurkę”. Nasze organy mają 1972 piszczałki i potrzebują renowacji. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotki promujące naszą akcję pomocową. (Można także elektronicznie skanować przez aplikację bankową). Wasza ofiarność pozwalała nam przygotować fundusz na ten cel. Wielkie Bóg zapłać! 
  4. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy także do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakatach.
  5. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Są jeszcze wolne intencje na marzec i kwiecień.
  6. Dzisiaj po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła pomocy najuboższym z naszej parafii. Fundusze zebrane w Wielkim Poście będą przeznaczone na paczki wielkanocne dla potrzebujących. Panie z Caritasu rozdają torby na dary żywnościowe, tak jak w Adwencie.
  7. W czwartek 22 lutego o godz. 18 będzie nabożeństwo do św. Marii Magdaleny, a zaraz po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy!
About the Author