VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory.
  2. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.
  3. W czwartek 20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Spotkania te odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku w Sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19.
  4. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020r., otrzymaliśmy formularz zgłoszeniowy dotycz on m. in. planowanej liczby kart wstępu dla księży i wiernych na Mszy Świętej beatyfikacyjnej. Prosimy parafian o zapisywanie się osób chętnych chcących brać udział w czasie uroczystości.
  5. Parafialny Caritas zbiera dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych, zmagających się z biedą. Zachęcamy też Parafian do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas, niosąc w ten sposób pomoc najbardziej potrzebującym. Szczegóły na plakacie przy wyjściu.